Jarní cena Brna 2019 - foto Lukáš Trtílek
18.04.2019

O víkendu 13. - 14. 4. 2019 se na Masarykově okruhu konala již tradiční akce - Jarní cena Brna, jejíž součástí bylo International Sidecar Trophy a Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích.

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

International Sidecar Trophy se divákům na Masarykově okruhu představilo potřetí v řadě. Brněnský podnik je pro závodní dvojice prvním ostrým kláním v sezóně z celkových 7 závodních víkendů. Do boje vyrazily populární sajdy ve dvou závodních třídách. Kategorie F1 a F2 se liší zejména v objemu motoru – sidecary F1 mají motor o objemu nad 600 cm3, F2 potom do 600 cm3.


Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích startuje už tradičně na pro ně netradičním Masarykově okruhu. Startovní listina napříč všemi kubaturami čítala 300 přihlášených pilotů v 13 závodních kategoriích.


Počasí pořadatele poměrně potrápilo, v předpovědi se objevovaly dokonce i sněhové přeháňky – to se naštěstí nepotvrdilo a bylo tak možné odjet všechny plánované závody tohoto nabitého víkendu.


Co se týče výsledků vlastních závodů, tak v sobotních prvních závodech zvítězil v sidecar trophy v kategorii SC100 Němec Mike Roscher na BMW, v kategorii SC600 pak Rakušan Grabmuller. V závodech mistrovství ČR v hlavní kategorii nad 600 ccm Michal Prášek následovaný Dominikem Jůdou a Milošem Čihákem. Kategorii do 600 ccm ovládl Igor Kaláb na Triumphu.


V nedělních závodech pak v sidecarech dominovali M. Grabmuller následovaný Švýcarem Schroderem a Enricem Wirthem z Německa. V našich kategoriích potom v té nad 600 ccm zvítězil opět Michal Prášek a kategorii do 600 ccm ovládl opět Igor Kaláb.


Kromě těchto hlavních kubatur se o nedělním víkendu jeli i závody tříd Supermono + 400 spp, kde dominoval Nico Kehrer z Německa a dále kubatury Moto3 + Stock 300, kde zvítězili David Kubáň a v neděli David Hanzlík.


I přes velmi chladné počasí si všichni účastníci tyto závody užili a už se těší napřesrok na další pokračování tradice brněnské Jarní ceny.


Text a foto: Lukáš Trtílek
18. 4. 2019  

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.