Histo Cup 2019 - foto Lukáš Trtílek
01.05.2019

Na Automotodromu Brno se mezi 26. až 28. dubnem představily již tradiční podniky nejenom historických vozů pod názvem Histo Cup. Jedním z největších lákadel byly dva vozy Jaguar XJS našich závodníků Davida Bečváře a Jaroslava Rejky, kterým se velmi vydařil minulý podnik na Red Bull Ringu.

autaAuta

Mimo tyto vozy byly dále lákadlem pro všechny přítomné vozy Ford GT40, Chevrolet Corvette, Ford Capri a mnoho dalších. Souboj o přední příčky se nevedl pouze v „královské“ kategorii, návštěvníky Histo Cupu čekála pestrá nabídka dalších závodních tříd. Na dráze se utkaly vozy upravených klasických závodních aut, u nichž zůstává původní vzhled, ale pod kapotou jsou často usazené upravené motory.

Kromě historiků byly v rámci rakouského šampionátu vypsány i závody Youngtimerů, tovární poháry automobilek Porsche a BMW a v neposlední řadě specialitka v podobě unikátní série KTM X-Bow Battle se speciály rakouské továrny KTM.

V hlavním Ravenol 1H vytrvalostním závodě startovalo 28 týmů a zvítězila posádka Meyer-Rettenbacher na Porsche 911 týmu Martiny, následovaní Porsche 991 Cup týmu Koglbauer a Porsche 911 stejného týmu.

Součástí víkendu byl i nespočet dalších zajímavých vítězství v nižších a vedlejších kategoriích, všechny výsledky jsou ZDE

Text a foto: Lukáš Trtílek