12H Brno 2019 - foto Lukáš Trtílek
30.05.2019

V pátek 24. 5. a sobotu 25. 5. se na Automotodromu Brno uskutečnil podnik Hankook 12H Brno, který je součástí šampionátu 24H series. Závodilo se v novém formátu, kdy se jede první část závodu v pátek a zbytek v sobotu. Na startovní listině figurovalo přes 30 závodních strojů napříč kategoriemi GT3,GT4 a TCR.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pro české fanoušky bylo zajímavým okořeněním celého podniku to, že lídrem celé série v celkovém pořadí byl český tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha s vozem Ferrari, kde se za volantem střídá bývalý testovací jezdec F1 Josef Král. Dalším okořeněním víkendu byla účast bývalého jezdce F1 Tomáše Engeho za volantem speciálu KTM týmu RTR Projects v kategorii GT4.
 

Náš tým Scuderia Praha měl ze začátku podniku smůlu, když poškodili v trénincích svůj vůz a tým musel poměrně dlouho opravovat svůj vůz Ferrari a nestihl tak naladit ideální nastavení vozu na páteční kvalifikaci, která se v tomto šampionátu jede neobvykle ve stejný den jako první 3 hodiny závodu. Díky své čtvrteční nehodě musela Scuderia Praha velkou část kvalifikace obětovat naladění nastavení svého vozu a nedokázala tak získat pole position. Vítězem kvalifikace se tedy stalo Porsche 911 GT3 R stáje Herberth Motorsport.
 

Kvalifikační neúspěch ovšem přetavila česká stáj ve velmi dobrý výkon v páteční části závodu, kterou dominantně vyhrála. Během sobotní části ovšem dominanci ztratila díky problémům s přítlakem a do čela se dostal vítěz kvalifikace-tým Herberth Motorsport. Tento tým vedl až do poslední hodiny závodu, kdy nezvládl jednu ze svých zastávek a ztratil poměrně hodně času. Následkem této skutečnosti a také toho, že ve voze týmu Scuderia Praha předváděl perfektní jezdecký výkon Josef Král se Scuderia Praha vrátila do čela závodu a dokázala zvítězit.
 

Další českou radostí bylo vítězství týmu RTR Projects s posádkou číslo 224, ve které se za volantem vozu KTM X-BOW GT4 střídali Sergej Pavlovec, Jan Krabec, Eike Angermayr a hlavně již zmiňovaný Tomáš Enge.
 

Šampionát 24H SERIES nyní pokračuje podnikem v portugalském Portimao na začátku měsíce července.


Text a foto: Lukáš Trtílek, Scuderia Praha
30. 5. 2019 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.