15. Rally Hustopeče 2019 - foto Lukáš Trtílek
20.06.2019

Ve dnech 14. a 15. června 2019 se uskutečnil již 15. ročník tradiční Rallye Hustopeče tentokrát pod hlavičkou sponzorů Agrotec Petronas Rallye Hustopeče. Jednalo se už o čtvrtý podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

autaAuta

Předešlý podnik v Českém Krumlově suverénně vyhrál tovární jezdec Škoda Motorsport Jan Kopecký. Ten však na této soutěži nestartoval, a tak horkými adepty na vítězství byli Filip Mareš a Václav Pech. Pátečnímu programu prvního dne vévodil právě Filip Mareš s mírným odstupem na druhého Jana Černého, třetí byl potom Miroslav Jakeš.

Pořádnou dávku smůly si vybral v okolí Hustopečí Václav Pech, když mu v poslední páteční večerní etapě praskla pravá přední poloosa. V RZ7 se přidaly další trable. „Škrtli jsme předním kolem o katovací zábranu a vylomil se kus ráfku. Museli jsme jet s tímto poškozením asi kilometr, než jsme našli odbočku, kde bylo možné vyměnit kolo,“ vysvětloval Pech svoji ztrátu 2:29 minuty v cíli erzety.

Sobotní část přinesla mnohá překvapení a dramatické okamžiky, a to díky druhému a třetímu muži z pátku, kteří se díky technickým problémům cíle v sobotu nedočkali. Vítězství si tedy pohlídal Filip Mareš se škodovkou Fabia R5, druhou příčku pak obsadil kvůli smůle Černého a Jakeše nakonec Dohnal na Fordu Focus RS WRC. Třetí byl Polák Grzyb.