Festival rychlosti Brno Revival - foto Lukáš Trtílek
06.07.2019

Nasajte motoristickou retro atmosféru nedávno proběhlé akce Brno Revival na úžasných fotografiích Lukáše Trtílka a připomeňte si doby dávno minulé.

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

O uplynulém víkendu se na brněnské výstavišti uskutečnila již tradiční akce s názvem Brno revival-festival rychlosti mezi pavilony. Zde se veřejnosti představili historické závodní i sportovní automobily a motocykly v exhibičních jízdách na trati klikatící se v prostoru brněnského výstaviště BVV. 

 

Tato akce se konala jak pod záštitou jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka, tak i pod záštitou města Brna a jeho primátorky Markéty Vaňkové. Na akci dorazili i velikáni historie našeho motorsportu. Mimo jiných i pan Otto Buchberger, který zkonstruoval legendární vozy Drak F3, dále Rudolf Böhm-závodník cestovních vozů legendárních modelů Škoda 130 RS a v neposlední řadě pan Miroslav Krejsa čtyřnásobný absolvent Rallye Paříž-Dakar.

 

Jednotlivé exhibiční jízdy byli rozděleny do mnoha kategorií, zde bych vypíchnul například sportovní a závodní vozy Bugatti do roku 1945 s nejstarším vozem Bugatti 37 GP. Další zajímavou kategorií byli Formule 3 s již zmiňovanými F3 Drak a také závodní automobily Škoda s plejádou vozů 100L a 120S.

 

V motocyklové části se představili zejména motocykly značky Harley Davidson které na této akci měli i svoje oficiální setkání. Dále byli k vidění i motocykly Jawa 500 OHC, ČZ 125, Honda 500 F a mnoho dalších českých i zahraničních značek.

 

Ač panovali o víkendu tropická vedra, tak si akci užili nejen závodníci, ale také diváci, kteří zavítali na tuto akci v hojném počtu. Už teď se všichni těšíme na další ročník této akce, který se uskuteční 20.-21.6.2020.

 

Nezbývá než se pro zatím rozloučit typickým pozdravem historických závodníků: "Hrom do cesty!“

 

Text a foto: Lukáš Trtílek

6. 7. 2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.