FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia
12.07.2019

Krátký report a povedená fotogalerie Lukáše Trtílka z FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Minulý víkend rozburáceli slovenský okruh Slovakia ring závody monster na 4 kolech-závodních tahačů podniku FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia.

 

České fanoušky lákala zejména účast našeho špičkového závodního týmu Buggyra racing. Za volanty dvou speciálů usedají náš Adam Lacko a Brit Oly Janes.

 

Závodní víkend obsahuje dvě kvalifikace a hned 4 závody, takže si divák v podstatě během celého víkendu od závodění neodpočal, a když náhodou 
trať nebrázdili trucky, tak diváka bavila doprovodná série plná historických a skvostných formulí včetně prototypů F2 a jedné F1, které se povedlo v závodě zajet nejrychlejší čas na kolo v historii Slovakia ringu.

 

V kvalifikacích ETRC byl nejúspěšnější německý matador Jochen Hahn na IVECu a zajistil si tak starty z prvních pozic v závodech.

 

Hned první závod přinesl drama v úvodu, kdy v rychlé zatáčce kolidovali René Reiner a André Kursim a závod musel být přerušen. Zbytek závodu pak opanoval již zmiňovaný Hahn, před Steffi Halmovou a naším Adamem Lackem. Druhý závod, kde se startovní rošt otáčí opanoval Němec Sascha Lenz na MANu, Adam Lacko skončil opět na třetím místě.

 

První nedělní závod opět opanoval Němec Hahn a poslední čtvrtý závod víkendu Španěl Albacete před Maďarem Norbertem Kissem. Další podnik seriálu evropských tahačů se uskuteční na německém Nürburgringu 20. a 21. července.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.