Masaryk Racing Days 2019 - foto Lukáš Trtílek
13.09.2019

Minulý víkend se na Masarykově okruhu v Brně konala již tradiční akce s názvem Masaryk Racing Days, která opět obsahovala spoustu závodů různých kategorií jak formulových, tak závodních aut specifikace GT3 a také cestovních vozů. Letos byla tato akce okořeněna i speciální exhibicí, která se konala v pátek 6. 9. kdy se potkaly na trati tři silné stroje v exhibičním souboji, a to závodní tahač Buggyra VK50, vůz GT3 Lamborgini Huracán Evo 2019 a vrtulník AS350 B3e.Pro všechny přihlížející byl určitě skvělý zážitek pozorovat tyto rozličné stroje v zápolení na stejné trati ve stejný čas.

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tahákem celého víkendu byla již tradičně série BOSS GP, kde závodí formulové vozy let minulých, bohužel z kategorie F1 nám oproti minulým letům pole prořídlo a už nám zbyl pouze monopost F1 Toro Rosso STR1, který vodil po trati Rakušan Ingo Gerstl, následovaný v obou závodech s asi 20 sekundovým odstupem polem vozů Dallara GP2.Díky dvěma suverénním vítězstvím v Brně se pak Gerstl stal s předstihem šampionem BOSS GP pro rok 2019 již před závěrečným podnikem na italské Imole.


Další součástí závodního víkendu byla stále populárnější serie FIA Central Europe Zone. V tomto šampionátu soupeří závodní vozy v různých divizích dle specifikace svých závodních strojů. Na trati se tedy představila řada závodních vozů od prototypu Praga až po závodní vozy kategorií GT,GT3 a nižších.


Sobotní program přinesl deštivé počasí, které dění na závodních tratích ještě více zatraktivnilo. Nejúspěšnějším mužem sobotního programu se v hlavní kategorii D5 a D4 pak stal Polák Marcin Jedlinsky s vozem GT3, který dokázal zvítězit jak ve sprintu, tak i v odpoledním vytrvalostním závodě. Z našich si vedl nejlépe Richard Chlad Jr. S vozem Audi R8 a Tomáš Vojtík s Pragou R1T.


V nedělním sprintu potom všechny české diváky potěšil Aleš Jirásek s Pragou R1T, který za sebou nechal všechny soupeře a vítězně proťal cílovou čáru s těsným náskokem na Benjamina Hotze s Ligierem.


I přes sobotní deštivé počasí se jednalo o velmi vydaření podnik a celý víkendový program byl skvěle zvládnut organizačně a na závodní trati přinesl spoustu zajímavých okamžiků těšíme se tedy napřesrok na další ročník.


Všech 17 závodů letošního ročníku Masaryk Racing Days je minulostí, níže je odkaz na kompletní výsledkový servis, kde najdete přehled všech závodních tříd.

http://bit.ly/MARAD2019-vysledky


Jak už bylo zmíněno. Ve dvou závodech formulového šampionátu BOSS GP, které se kvůli nepříznivému sobotnímu počasí uskutečnily v neděli, zvítězil Ingo Gerstl s monopostem Toro Rosso STR1. Rakouský jezdec tak potvrdil svoji dominanci v šampionátu, nicméně oficiální traťový rekord Masarykova okruhu zůstal nepřekonán.


Text a foto: Lukáš Trtílek
13. 9. 2019  

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.