V sobotu 17.8. se konala všemi nejvíce očekávaná událost MMČR družstev SIDE a QUAD. Pro všechny největším překvapením bylo, jaké bude složení družstev jak SIDE, tak i QUAD. Několik dnů před začátkem akce vyšlo i oficiální přihlášení družstev. Bylo nahlášeno 9 družstev ve skupině SIDE. Nakonec jich ale dorazilo hned 10. Jedno družstvo se skládalo ze tří posádek SIDE. Ve skupině QUAD bylo nahlášeno 9 družstev a ti také dorazili.
sidecarcrossSidecarcross

SIDE

Volné tréninky:

Ve volných trénincích se 1.místa ujala posádka s číslem 82 Hroch/Hroch, patřící do týmu AČR II. O vteřinu pomalejší se na 2.místě umístila posádka z týmu AČR III. se startovním číslem 90 Diblík/Gábor, tu následovala posádka 101 Černý/Musil.

Hroch/Hroch
Diblík/Gábor
Černý/Musil

Kvalifikace:

V kvalifikaci si opět pro nejrychlejší čas dojeli bratři Hrochové, jejich kolegové Kolenčík/Hejhal si dojeli pro 3.nejrychlejší čas a tím se jejich družstvo umístilo celkově na 1.místě. 2.nejrychlejší čas patřil posádce Černý/Musil, ti se umístili se svým družstvem, až na 3.místě. 2.místo bralo družstvo AČR III. ve složení Pudlo/Vitoň, Peták/Hotový a Diblík/Gábor.

1.závod (A+B)

V tomto závodě se jako první holeshotu ujala posádka Pudlo/Vitoň, která si 1.místo držela pouze chvilku, protože vedení nejdříve převzali Černý-Musil a posléze od nich posádka s číslem 111 Kolenčík/Hejhal. Ti si 1.místo drželi až do absolutního konce. Pro 2.místo dorazila bratrská posádka Hroch/Hroch a pro 3.místo Pudlo/Vitoň.

1. Kolenčík/Hejhal
2. Hroch/Hroch
3. Pudlo/Vitoň

2.závod (B+C)

Naopak v tomto závodě si holeshot vybojovala posádka Hroch/Hroch, hned za nimi se hnala posádka Diblík/Gábor. V polovině závodu se vedoucí pozice ujala jmenovaná posádka Diblík/Gábor, ta se nenechala nikým ohrozit až do chvíle, kdy je odmávla cílová vlaječka. Pro 2.místo si přijela posádka Pudlo/Vitoň. Jako třetí dojeli bratři Hrochové.

1. Diblík/Gábor
2. Pudlo/Vitoň
3. Hroch/Hroch

3.závod (A+C)

Posádka Černý/Musil v tomto závodě předvedla krásnou jízdu START-CÍL. Nejprve si vybojovala holeshot a nakonec si dojela i pro vítězství před posádkou Kolenčík/Hejhal. Ta se ke konci závodu potýkala s technickými závadami na stroji, i přesto si dojela pro 2.místo, a tím zajistila svému týmu úžasné celkové 1.místo. Pro 3.místo si dojela posádka Diblík/Gábor.

1. Černý/Musil
2. Kolenčík/Hejhal
3. Diblík/Gábor

Celkové výsledky:

Celkovou jedničkou v tomto závodě se stalo družstvo AČR II. ve složení Polívka/Rota, Hroch/Hroch a Kolenčík/Hejhal. 2.místo si vybojovalo družstvo AČR III. a 3.místo JJD JAWA Racing Team.

3. Zdeněk Poláček

1. a 2.příčku obsadil v kvalifikacích tým SiX-3 SSW Czech Racing Team I. v podání Zdeňka Poláčka a Romana Gwiazdy. Tento tým svým výkonem vyhrál kvalifikaci. 3. a 4.místo obsadili Kacper Mieszkowski a Kristof Karai, kteří jeli společně s Davidem Sůsou v týmu AČR I., ti obsadili 2.místo. Pro 3.místo si přijel tým AČR VI. s lídrem týmu Jirkou Kašparem.

96 Jiří Kašpar

V 1.závodě se vedení ujal Kristof Karai, 1.místo, ale dlouho neudržel, protože si ho převzal Zdeněk Poláček. Ten až do úplného konce vedl celé startovní pole a dojel si pro 1.místo. 2.místo patřilo Kristofu Karaiovi a 3.místo Jirku Kašparovi. Smůlu měl český jezdec Adam Tuček, který se z krásného 6.místa propadl až na samý konec startovního pole. Nedařilo se ani jezdci z Polska s číslem 117, který po špatném startu musel dohánět vedoucí jezdce. Nakonec si vybojoval 6.místo.

1. Zdeněk Poláček
2. Kristof Karai
3. Jiří Kašpar

V tomto závodě se holeshotu ujal David Sůsa, ale hned v další zatáčce ho předjel jezdec z Polska Roman Gwiazda, ten si dlouho držel 1.místo, ale technika mu nepřála a odešel mu motor. Pro 1.místo, tedy přijel David Sůsa, pro 2. Jirka Kašpar a 3.místo patřilo Kristofu Karaiovi.

1. David Sůsa
2. Jiří Kašpar
3. Kristof Karai

Jak už tomu bylo i ve 3.závodě SIDE, i v tomto závodě jsme mohli spatřit jízdu START-CÍL v podání Davida Sůsy. Ten, jak odstartoval, tak i dojel. Pro 2.místo si přijel Zdeněk Poláček a pro 3. Honza Balšánek.

2. Zdeněk Poláček
3. Jan Balšánek

S dvěma vítězstvími si 1.místo vybojovalo družstvo AČR I. David Sůsa, Kristof Karai a Kacper Mieszkowski. 2.místo patřilo českému týmu AČR VI. Jirka Kašpar, Jan Zderčík a Jan Balšánek. A 3.místo patřilo týmu SiX-3 SSW Czech Racing Team I. Zdeněk Poláček, Adam Tuček a Roman Gwiazda.