18.08.2019
V sobotu 17.8. se konala všemi nejvíce očekávaná událost MMČR družstev SIDE a QUAD. Pro všechny největším překvapením bylo, jaké bude složení družstev jak SIDE, tak i QUAD. Několik dnů před začátkem akce vyšlo i oficiální přihlášení družstev. Bylo nahlášeno 9 družstev ve skupině SIDE. Nakonec jich ale dorazilo hned 10. Jedno družstvo se skládalo ze tří posádek SIDE. Ve skupině QUAD bylo nahlášeno 9 družstev a ti také dorazili.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

SIDE

Volné tréninky:

Ve volných trénincích se 1.místa ujala posádka s číslem 82 Hroch/Hroch, patřící do týmu AČR II. O vteřinu pomalejší se na 2.místě umístila posádka z týmu AČR III. se startovním číslem 90 Diblík/Gábor, tu následovala posádka 101 Černý/Musil.

Hroch/Hroch
Diblík/Gábor
Černý/Musil


Kvalifikace:

V kvalifikaci si opět pro nejrychlejší čas dojeli bratři Hrochové, jejich kolegové Kolenčík/Hejhal si dojeli pro 3.nejrychlejší čas a tím se jejich družstvo umístilo celkově na 1.místě. 2.nejrychlejší čas patřil posádce Černý/Musil, ti se umístili se svým družstvem, až na 3.místě. 2.místo bralo družstvo AČR III. ve složení Pudlo/Vitoň, Peták/Hotový a Diblík/Gábor.

1. AČR II.
15 Polívka/Rota
82 Hroch/Hroch
111 Kolenčík/Hejhal

2. AČR III.
33 Pudlo/Vitoň
77 Peták/Hotový
90 Diblík/Gábor

3. JJD JAWA Racing Team
27 Kalinovský/Liška
101 Černý/Musil
127 Štedroňský/Hrachovec


1.závod (A+B)

V tomto závodě se jako první holeshotu ujala posádka Pudlo/Vitoň, která si 1.místo držela pouze chvilku, protože vedení nejdříve převzali Černý-Musil a posléze od nich posádka s číslem 111 Kolenčík/Hejhal. Ti si 1.místo drželi až do absolutního konce. Pro 2.místo dorazila bratrská posádka Hroch/Hroch a pro 3.místo Pudlo/Vitoň.

1. Kolenčík/Hejhal
2. Hroch/Hroch
3. Pudlo/Vitoň


2.závod (B+C)

Naopak v tomto závodě si holeshot vybojovala posádka Hroch/Hroch, hned za nimi se hnala posádka Diblík/Gábor. V polovině závodu se vedoucí pozice ujala jmenovaná posádka Diblík/Gábor, ta se nenechala nikým ohrozit až do chvíle, kdy je odmávla cílová vlaječka. Pro 2.místo si přijela posádka Pudlo/Vitoň. Jako třetí dojeli bratři Hrochové.

1. Diblík/Gábor
2. Pudlo/Vitoň
3. Hroch/Hroch


3.závod (A+C)

Posádka Černý/Musil v tomto závodě předvedla krásnou jízdu START-CÍL. Nejprve si vybojovala holeshot a nakonec si dojela i pro vítězství před posádkou Kolenčík/Hejhal. Ta se ke konci závodu potýkala s technickými závadami na stroji, i přesto si dojela pro 2.místo, a tím zajistila svému týmu úžasné celkové 1.místo. Pro 3.místo si dojela posádka Diblík/Gábor.

1. Černý/Musil
2. Kolenčík/Hejhal
3. Diblík/Gábor


Celkové výsledky:

Celkovou jedničkou v tomto závodě se stalo družstvo AČR II. ve složení Polívka/Rota, Hroch/Hroch a Kolenčík/Hejhal. 2.místo si vybojovalo družstvo AČR III. a 3.místo JJD JAWA Racing Team.

1. AČR II.
15 Polívka/Rota
82 Hroch/Hroch
111 Kolenčík/Hejhal

2. AČR III.
33 Pudlo/Vitoň
77 Peták/Hotový
90 Diblík/Gábor

3. JJD JAWA Racing Team
27 Kalinovský/Liška
101 Černý/Musil
127 Štedroňský/HrachovecQUAD


Volné tréninky:

Volné tréninky vyhrál Jirka Kašpar.

1. Jirka Kašpar
2. David Sůsa
3. Zdeněk Poláček


Kvalifikace:

1. a 2.příčku obsadil v kvalifikacích tým SiX-3 SSW Czech Racing Team I. v podání Zdeňka Poláčka a Romana Gwiazdy. Tento tým svým výkonem vyhrál kvalifikaci. 3. a 4.místo obsadili Kacper Mieszkowski a Kristof Karai, kteří jeli společně s Davidem Sůsou v týmu AČR I., ti obsadili 2.místo. Pro 3.místo si přijel tým AČR VI. s lídrem týmu Jirkou Kašparem.

1. SiX-3 SSW Czech Racing Team I.
63 Zdeněk Poláček
91 Adam Tuček
416 Roman Gwiazda

2. AČR I.
12 David Sůsa
69 Kristof Karai
117 Kacper Mieszkowski

3. AČR VI.
18 Jan Balšánek
42 Jan Zderčík
96 Jiří Kašpar


1.závod (A+B)

V 1.závodě se vedení ujal Kristof Karai, 1.místo, ale dlouho neudržel, protože si ho převzal Zdeněk Poláček. Ten až do úplného konce vedl celé startovní pole a dojel si pro 1.místo. 2.místo patřilo Kristofu Karaiovi a 3.místo Jirku Kašparovi. Smůlu měl český jezdec Adam Tuček, který se z krásného 6.místa propadl až na samý konec startovního pole. Nedařilo se ani jezdci z Polska s číslem 117, který po špatném startu musel dohánět vedoucí jezdce. Nakonec si vybojoval 6.místo.

1. Zdeněk Poláček
2. Kristof Karai
3. Jiří Kašpar


2.závod (B+C)

V tomto závodě se holeshotu ujal David Sůsa, ale hned v další zatáčce ho předjel jezdec z Polska Roman Gwiazda, ten si dlouho držel 1.místo, ale technika mu nepřála a odešel mu motor. Pro 1.místo, tedy přijel David Sůsa, pro 2. Jirka Kašpar a 3.místo patřilo Kristofu Karaiovi.

1. David Sůsa
2. Jiří Kašpar
3. Kristof Karai


3.závod (A+C)

Jak už tomu bylo i ve 3.závodě SIDE, i v tomto závodě jsme mohli spatřit jízdu START-CÍL v podání Davida Sůsy. Ten, jak odstartoval, tak i dojel. Pro 2.místo si přijel Zdeněk Poláček a pro 3. Honza Balšánek.

1. David Sůsa
2. Zdeněk Poláček
3. Jan Balšánek


Celkové výsledky:

S dvěma vítězstvími si 1.místo vybojovalo družstvo AČR I. David Sůsa, Kristof Karai a Kacper Mieszkowski. 2.místo patřilo českému týmu AČR VI. Jirka Kašpar, Jan Zderčík a Jan Balšánek. A 3.místo patřilo týmu SiX-3 SSW Czech Racing Team I. Zdeněk Poláček, Adam Tuček a Roman Gwiazda.

1. AČR I.
12 David Sůsa
69 Kristof Karai
117 Kacper Mieszkowski

2. AČR VI.
18 Jan Balšánek
42 Jan Zderčík
96 Jiří Kašpar

3. SiX-3 SSW Czech Racing Team I.
63 Zdeněk Poláček
91 Adam Tuček
416 Roman Gwiazda

Kompletní výsledky naleznete na: http://casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=2759Text a foto: Ivanka Duchoslavová
18.8.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.