31.08.2019
V rychlém sledu pokračuje světový šampionát v sajdkárkrosu. Po GP Švýcarska se přesunul do belgického Gooik, kde se v sobotu 31.8.2019 odehrávala kvalifikační bitva o místa na startu v nedělních závodech GP. Do ní naskočila jediná česká posádka Diblík-Gábor a český mitfára Zatloukal ve službách německého týmu Petera.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

MS sajdkár hostil belgický Gooik premiérově. Trať se rozkládala na velmi rovném povrchu na zemědělské půdě. Její reliéf na louce či pastvině připomínal dějiště závodů britského šampionátu před x lety. Minimum rytmických částí tak nahrávalo zase vyšší rychlosti.

Do kvalifikace nastoupilo pouze 31 týmů, včetně Diblíka s Gáborem. Na slabé účasti se podepsalo mnoho zranění z předešlé Velké ceny. Zdálo se tedy, že sobota bude jen formalitou a dobrým naladěním na nedělní jízdy.


KVALI A: Lídři šampionátu potvrzují formu!


Do kvalifikačního závodu velmi dobře vstoupily anglické posádky Brown a Wilkinson, které v dalším průběhu znepříjemnily lídrovi Baxovi plány na hladké vítězství. Na čele se Brown odtrhl a na dotahujícího se Baxe, který si nejdříve poradil s Wilkinsonem, zvyšoval náskok skoro na 12 vteřiny. Bax se nevzdával a nakonec se vybičoval k vyššímu výkonu, že posléze začal ukrajovat z náskoku Browna. Jeho let mu vyšel a v cíli se nakonec radoval z vítězství! S novou tratí se snažili sžít i Peter-Zatloukal, kteří vybojovali 11. místo, a tím se vyhli poslední šanci a přímo se kvalifikovali!

Výsledky:
1. Bax-Stupelis, 2. Brown-Chamberlain, 3. Wilkinson-Humphrey, 4. Veldman-Janssens, 5. Santermans-Beleckas, … 11. Peter-ZatloukalKVALI B: Diblík-Gábor i přes skvělý start do opravky

Kvalifikační závod B nejlépe odpálil van Werven před Cuchem. Velmi se zadařilo i našemu Diblíkovi s Gáborem, kteří byli v první čtveřici. V prvních kolech se čelo závodu motalo kolem van Wervena, výborně jedoucího Cucheho a Dierckense. Úřadující mistři začínali až kolem 8. místa, ale nevzdávali se a jak čas běžel, postupovali pořadím vpřed. Stejně tak výborně jedoucí anglická dvojice Brown jun-Millard. Na špici udivoval zejména Cuche. Kvality v tomto závodě přesto prokázali Vanluchene-van den Bogaart a nakonec převzali vedení a zvítězili! Za nimi se prosmýkli Brown-Millard. Třetí místo pak udržel famózní Cuche. Naopak naši Diblík-Gábor klesali pořadím a zastavili se na 13. místě. „Start krásný na čtvrté pozici. Dojezd bohužel horší (13)... tak nas čeká ještě závod LAST CHANCE na postup do zítřejšího závodu...snad se zadaří,“ informali Diblík-Gábor.

Výsledky:
1. Vanluchene-van den Bogaart, 2. Brown-Millard, 3. Cuche-Cuche, 4. Van Werven-van Gaalen, 5. Dierckens-Bax, … 13. Diblík-GáborPOSLEDNÍ ŠANCE:

Do opravky šli společně s Diblíkem i favorizovaní Hermans či Varik. Celkem jich tedy bojovalo v měřeném tréninku sedm, takže na jednoho z nich čekala nechtěná role prvních náhradníků. Favorité i Diblík vše zvládli. „LAST CHANCE je u konce a máme to v kapse... čtvrtou pozicí jsme si zajistili místo v zítřejším závodě MS v Belgii,“ dodávali Diblík-Gábor.

Výsledky:
1. Varik, 2. Hermans, 3. Moulds, 4. Diblík, 5. Wisselink, 6. Engelbrecht
náhradník: 7. Smit
V zítřejším závodě GP přejeme českým jezdcům co nejlepší výsledky! Závody GP o světové body můžete sledovat na www.fimsidecarcross.com!Připravil: Josef Hejnal
Foto: Martin Husár a Stijn Vanoverbeke (WSC- fimsidecarcross.com)

31.8.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.