05.09.2019
Poslední závody letošní sezóny na přírodních okruzích se odjedou o víkendu v Branné na Kolštejnském okruhu. Zde se pojedou závody přeboru ČR SZM jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

O nadcházejícím víkendu od 7. do 8. září 2019 u nás skončí letošní sezóna silničních závodů motocyklů na přírodních okruzích. Na okruhu v Branné se odjede poslední závodní podnik přeboru České republiky na přírodních okruzích v jízdách pravidelnosti historických závodních motocyklů (JPHZM). Jde o XXI. Kolštejnský okruh o Cenu Václava Paruse, závod historických silničních závodních motocyklů a sidecarů.

 

Malé město se vždy díky těmto závodům na víkend přemění v jedno velké závodní depo a pod vrcholy Jeseníků si jezdci i diváci užívají nádherné prostředí. Jde proto o hezkou tečku za celou sezónou na přírodních okruzích.

 

Jak jsme viděli již při závodech v Jičíně a Branné, závodů JPHZM se účastní velké množství jezdců a hlavně strojů nejrůznějšího stáří a značek. Jde o historické stroje vyrobené mezi léty 1920 až 1978, které jsou rozděleny do kategorií nejen dle stáří, ale také objemu a konstrukci motoru. Spolu s nimi se představují i divácky populární sidecary. Těch se přihlásilo velké množství a proto pojedou rozdělené na dvě skupiny. Některé posádky si daly v srpnu navíc volný závod v Hořicích při české Tourist Trophy, kde se ukázalo, že ani v rychlosti na tom nejsou některé sidecary špatně.

 

Kompletní startovní listiny najdete na webu pořadatele ZDE.

 

Vstupné:

  • dospělí: 150 Kč
  • studenti: 100 Kč
  • děti: do 15 let zdarma

 

Doprava se bude pouze po hlavní silnici pouštět vždy v přestávkách mezi kategoriemi. Pořadatel myslí i na to, že by měly projíždět také linky autobusů.

 

Časový rozvrh je předběžný a může být podle potřeby a počtu jezdců ve třídách případně upraven.

 

Vyhlášení výsledků a vítězů na náměstí ihned po skončení poslední jízdy (cca v 16:25).

 

TZ Autoklubu ČR

5.9.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.