04.09.2019
Český závodník Jakub Kornfeil plánuje i v nadcházejícím roce závodit v nejslabší kubatuře Mistrovství světa silničních motocyklů. Kornfeil se ovšem po třech letech rozhodl odejít z německého týmu Prüstel GP.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rodák z Rohatce u Hodonína dosud absolvoval v Grand Prix 176 závodů, z toho 136 závodů odjel v kubatuře Moto3. Před vznikem této třídy startoval ještě v kubatuře 125ccm, kde jezdil se stroji Loncin a na italské Aprilii. Od roku 2012 vystřídal v Moto3 šest týmů a vyzkoušel si 3 značky motocyklů. Nejdříve jezdil na Hondě, následně okusil rakouskou  KTM, Peugeot (Mahindra) a v roce 2018 se vrátil zpět ke KTM.

 

Do této doby získal v Grand Prix 4 pódiová umístění. V roce 2015 byl druhý na Silverstonu a třetí ve Valencii (KTM), v roce 2016 byl druhý v Malajsii (Honda). V následující sezóně 2017 byl třetí na domácí trati v Brně a letos dojel třetí na okruhu v nizozemském Assenu (obojí na stroji KTM).

 

Kornfeil by měl od příští sezóny jezdit za španělský tým BOE Skull Rider Mugen Race. V této stáji by převzal místo kazašského jezdce Makara Yurchenka, který si hledá místo o kategorii výš v Moto2. Týmovým kolegou českého jezdce by měl být Japonec Kazuki Masaki, který dokázal v sezóně 2017 ovládnout Red Bull Rookies Cup.

 

V aktuálním týmu Prüstel GP by měli o místo v nadcházejícím ročníku usilovat Alfonso Lopez (dosud team Estrella Galicia 0.0), Švýcar Jason Dupasquiere (dosud Red Bull Rookies Cup) nebo Andrea Migno (dosud Bester Capital Dubai).

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: SpeedWeek
Foto: Ronny Lekl

4.9.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.