07.09.2019
Do Francie se nyní zaměřuje zrak českého fanouška sajdkárkrosu, protože právě tam rozbila své stany světová karavana s dvěma českými posádkami. V Dardon-Guegnon, kde česká reprezentace před třemi roky získala bronz, se v sobotu 7.9.2019 odjel kvalifikační závod na nedělní GP Francie. Ovládly ho týmy Hermanse a Vanluchene. Z českých posádek se nejlépe vedlo prozatimní česko-finské dvojici Černý-Kunnas, která se vměstnala do top 5!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do krásného a slunného motoareálu ve francouzském Dardon Guegnon přicestovalo pouze 28 sajdkárkrosových týmů, včetně našich Černého s Finem Kunnasem, Vrátným s Kadečkou a německo-českého tandemu Peter-Zatloukal. Na slabé účasti se podepsala mnohá zranění i finance. Z kvalifikací se tak stávají nutné formality, které ovšem rozdají karty s postavením na startu v nedělních jízdách GP.


KVALI ZÁVOD A: Hermans vítězí, Bax v problémech!

Po startu se ze 14členné vřavy sajdkár nejlépe zorientoval Hermans. Od počátku se chopil vedení a to sebevědomě držel až do cíle. Naopak lídrovi šampionátu Baxovi se nepodařilo chytit začátek, a tak celý závod vše doháněl. Nakonec mu to vyšlo na třetí pozici. Před ním skončilo na druhém místě anglické eso a legenda v jedné osobě Stuart Brown. Na skvělé výkony z belgického Gooik navázal italský rider Compalati, když závod dokončil jako čtvrtý.

Jediným českým jezdcem byl v této skupině Miroslav Zatloukal, spolujezdec v německém týmu Petera. Ti se v cíli ukázali jako devátí.

Výsledky A:
1. Hermans-Musset (NED-FRA), 2. Brown-Chamberlain (GBR), 3. Bax-Stupelis (NED-LAT), 4. Compalati-Chopin (ITA-FRA), 5. Heinzer-Betschart (SUI), … 9. Peter-Zatloukal (GER-CZE)KVALI ZÁVOD B: Černý-Kunnas skončili pátí!

Nabité sebevědomí z minulé vyhrané domácí „ceny“ se u Vanluchena s van den Bogaartem promítlo do kvalifikační jízdy skupiny B, kterou naprosto ovládli stylem start-cil. Na vedoucí pozici se od zbytku startovního pole odpoutali, že do cíle dorazili se značným náskokem. Druzí se s prodlevou za nimi objevili Angličané Wilkinson-Humphrey, jejichž výkony se po zranění nadmíru zlepšují a stoupají pořadím. Až třetí skončil Dierckens s novým spolujezdcem Hallerem z Německa, který musel zastoupit zraněného Baxe. Za nimi pak dojel Brown junior, který po úspěšné GP Belgie dál pokračuje ve skvělé formě. Top 5 pak uzavírala česko-finská dvojice Černý-Kunnas a zařadila se svým výkonem mezi nejlepšími. Jako třináctí pak dojeli Vrátný-Kadečka.

Výsledky B:
1. Vanluchene-van den Bogaart, 2. Wilkinson-Humphrey, 3. Dierckens-Haller, 4. Brown jun.-Millard, 5. Černý-Kunnas, … 13. Vrátný-Kadečka


Kvalifikační bitva, která nevyřazovala, ale určila postavení v nedělních závodech GP, je za námi. Přejeme všem českým jezdcům mnoho štěstí v zítřejší ostré bitvě o světové body! Jejich klání můžete sledovat na: www.fimsidecarcross.com!Připravil: Josef Hejnal

Foto: Martin Husár a Stijn Vanoverbeke (WSC- fimsidecarcross.com)
7.9.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.