07.09.2019
V roce 2020 se do seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů vrátí na scénu továrna Husqvarna, která ovšem spadá pod rakouskou KTM. Značka Husqvarna se v seriálu MS představila již v roce 2014 a 2015.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Od příštího ročníku uvidíme ve startovním poli Mistrovství světa Moto3 tři značky motocyklů. Bude se jednat o stálice těchto tříd, jimiž jsou rakouská KTM a japonská Honda. Nově k nim ovšem přibude i Husqvarna, která patří pod rakouskou značku KTM.

 

Tovární tým Husqvarna v následující sezóně Grand Prix 2020, která odstartuje na okruhu Losail v Kataru, nasadí pouze 2 závodní stroje. S těmito motocykly by měly startovat jezdci v závodním týmu Max Racing Team, který vlastní italská motocyklová legenda Max Biaggi, spolu s Němcem Peterem Öttlem.

 

S jakými jezdci se tým příští sezónu představí, je prozatím otázkou, ale určitě se bude jednat o velice napínavý ročník mezi třemi výrobci motocyklů.

 

Husqvarna se rozhodla vrátit na silniční závody s cílem zvýšit prodej silničních modelů Vitpilen a Smartpilen 401 a 701. Dále také plánují rozšíření celosvětové sítě prodejců.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: SpeedWeek

7.9.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.