08.09.2019
Již na předposledním závodě GP si Bax-Stupelis zajistili světový titul! Francouzský Dardon-Guegnon tak v neděli 8.9.2019 po první jízdě zažil korunovaci nových mistrů! U holandského týmu Bax následně propukla ohromná radost a oslava triumfu. Ostatně důvod ke slavení měla i česko-finská posádka Černý-Kunnas, která po skvělých výkonech si vybojovala top10!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nedělní den byl prosycen elektrizující atmosférou, umocněnou nejen množstvím diváků a bouřícími ochozy, ale zejména faktem, že blížící se závody GP budou již rozhodovat o titulu světových šampionů. O něj se přetahovali jen Bax a Vanluchene. Prvně zmíněnému stačil jen malý krůček k triumfu a vynesení na světové výsluní. Hra nervů mohla odpoledne začít!


PRVNÍ JÍZDA: S neutuchající vůlí Bax vítězí a stává se mistrem světa!


První jízda započala velmi zajímavě. Kdo předpokládal oba rivaly o titul na špici, musel být zklamán. Do popředí se totiž po startu hnal letící Ital Compalaty před Heinzerem a Varikem. Vpředu byl i Černý-Kunnas, kolem 5. místa. Hlavní favorité začínali až z hloubi pole, Bax 7. a Vanluchene dokonce 11., což slibovalo velmi napínavou zápletku a boj vůle do samého konce. Na čele přitom vévodil Compalati a značnou část limitu také vodil celé startovní pole za sebou. Sebevědomí, které nabil v předešlé úspěšné GP Belgie, bylo znát. To hlavní ale vřelo za jeho zády, kdy se ohromnou vůlí a touhou vyhrát šplhal pořadím výše Bax i Vanluchene. Dlouho o první příčku pak Bax sváděl souboj s Compalatim. K nim se ale přihnal Vanluchene a ujal se vedeni. Nikoliv nadlouho. Nešťastně uvízl a pořadím spadl o několik pater níže. Bax tedy převzal vedení a zvítězil! Druhý za ním dojel Hermans a třetí Compalati. Smolný Vanluchene se snažil vše dohnat, ale na lepší než 6. příčku už to nedal. Bax tedy mohl v cíli zvednout ruce nadhlavu a upustit emoce, protože se právě stal mistrem světa!

Radost se linula i od týmu Černého, protože dlouho oko českého diváka zaměstnával svým pátým místem, kdy o něj bojoval se světovými extra třídami a odolával jejich nátlaku. Nakonec do cíle se mu povedlo udržet skvělou 7. pozici! Další čeští jezdci bohužel na body nedosáhli. Zatloukal s německým týmem dojeli 21. a Vratný-Kadečka o dvě místa za nimi.

Výsledky 1.j.:
1. Bax-Stupelis, 2. Hermans-Musset, 3. Compalati-Chopin, 4. Dierckens-Haller, 5. Brown jun.-Millard, 6. Vanluchene-van den Bogaart, 7. Černý-Kunnas, ...21. Peter-Zatloukal, 23. Vrátný-KadečkaDRUHÁ JÍZDA: Vanluchene-van den Bogaart si zlepšili chuť


Plný radosti vlétli do poslední jízdy již mistři světa Bax-Stupelis. Udělali holeshot před mladým Brownem, Dierckensem a Varikem. Vedli pak celé pole za sebou. I Černý-Musil byli znovu dobře postaveni a letěli na pátém místě, když za sebou měli Vanluchena. Během pár kol se špička promíchala. Bax si dělal značný náskok, ale nezlomně ho pronásledoval druhý Brown jun. K němu se ještě dotáhl Vanluchene a pak už následovala skupinka Dierckens, Hermans, Varik a Černý. Rozuzlení dospělo v samotném závěru, kdy osamocený Bax na čele najednou musel zastavit pro technický problém. Do vedení se tak dostal Vanluchene a zvítězil! Druhý dojel Brown jun. a třetí Varik. Ani Černý nepolevoval a dojel znovu jako sedmý! Rozčarování ale přišlo po závodě. „Dostali jsme bohužel penalizaci za hlučný výfuk. Takže 12.místo, celkově snad Top10, takže velká spokojenost na této složité trati,“ objasnil umístění Lukáš Černý. Větší přísun bodů si vybojoval i Peter-Zatloukal, když do cíle dorazili jako 15. Naopak hůře se vedlo Vrátnému a Kadečkovi, kteří dojeli jako 24.

Výsledky 2.j.:
1. Vanluchene-van den Bogaart, 2. Brown jun.-Millard, 3. Varik-Daiders, 4. Hermans-Musset, 5. Dierckens-Haller, … 12. Černý-Kunnas (penalizováni o pět míst), … 15. Peter-Zatloukal, .. 24. Vrátný-Kadečka

Celkově:
1. Vanluchene-van den Bogaart (40 b.), 2. Hermans-Musset (40 b.), 3. Brown jun.-Millard (38 b.), 4. Dierckens-Haller (34 b.), 5. Compalati-Chopin (31 b.), 6. Bax-Stupelis (29 b.), … 10. Černý-Kunnas (23 b.), … 19. peter-Zatloukal (6 b.)


PRŮBĚŽNÝ STAV MS po 13.GP FRA:

Už před poslední GP Německa si titul mistra světa zajistili Bax-Stupelis! V prozatimní tabulce MS side bodovalo 69 posádek. Mezi nimi i 6 českých. V top20 máme Kolenčíka s Hejhalem. Do třicítky nejlepších se vešli dále bratři Hrochové, Černý-Musil i Boukalové.

01. 82 Etienne Bax-Kaspars Stupelis NL-LV WSP-Zabel 562
02. 1 Marvin Vanluchene-Ben van den Bogaart BE-NL VMC-Zabel 508
03. 2 Koen Hermans-Nicolas Musset NL-FR WSP-Zabel 427
04. 10 Arne Dierckens-Robbie Bax BE-NL WSP-Zabel 390
05. 888 Stuart Brown-Josh Chamberlain GB-GB WHT-Husqvarna 371
06. 7 Kert Varik-Lauris Daiders EE-LV WSP-Husqvarna 300
07. 18 Zeno Compalati-Bastien Chopin IT-FR VMC-Zabel 282
08. 28 Jake Brown-Joe Millard GB-GB WSP-Zabel 256
09. 9 Davy Sanders-Lari Kunnas BE-FI WSP-Zabel 252
10. 16 Kristof Santermans-Konstantinas Beleckas BE-LT WSP-Zabel 188

20. 38 Petr Kolenchik-Matej Hejhal CZ-CZ WSP-Zabel 69
23. 21 Pavel Hroch-Martin Hroch CZ-CZ WSP-Zabel 59
24. 911 Adrian Peter-Miroslav Zatloukal DE-CZ WSP-Zabel 55
25. 101 Lucas Cerny-Radek Musil CZ-CZ WSP-JAWA 42
26. 31 Jan Boukal-Pavel Boukal CZ-CZ WSP-Zabel 36
37. 90 Robert Diblik-Michal Gabor CZ-CZ WSP-KTM 16
43. 333 Lukas Pudlo-Radek Viton CZ-CZ WSP-MEGA 13


Předposlední podnik MS nám už prozradil mistry světa. Za redakci Motolevel.com gratulujeme týmu Bax-Stupelis k titulu! Sezona MS side 2019 pak bude ukončena následující víkend v německém Rudersbergu.
(joh)
Foto: Martin Husár a Stijn Vanoverbeke (WSC- fimsidecarcross.com)

8.9.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.