10.09.2019
Mistrovství světa Superbiků o víkendu pokračovalo závody v portugalském Portimãu. V nedělním závodě třídy Supersport 300 se z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race představil Oliver König, který obsadil 26. místo.

Letošní sezóna v mistrovství světa Superbiků se chýlí ke konci a jeden ze závěrečných víkendů pro třídu Supersport 300 se o víkendu odjel v Portimãu v Portugalsku. Do hlavního nedělního závodu na technicky náročnou trať z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race nastoupil Oliver König. Oliver si vyjel postup po vítězství v závodě Last Chance. Ještě před nedělním závodem nastoupil do Warm Upu, kde obsadil 18. místo. Jeho čas na kolo 1:57,175 byl doposud nejlepším časem, jaký na této trati zajel. V závodě se snažil získat body, ale nakonec se to nepodařilo a dojel na 26. místě.

Oliver König

"V ranním Warm Upu se mi dařilo dobře a zajel jsem dosavadní nejlepší čas na kolo. Stačilo to na 18. místo a s tím jsem byl spokojený. Proto jsem si do závodu věřil na zisk několika bodů. Do závodu jsem neodstartoval špatně, ale nebylo to úplně ono. V prvních zatáčkách mě předjela Honda a docela mě blokovala. Nebyl jsem schopen předjetí vrátit, kdy je v prvních zatáčkách důležité se drát dopředu. Šlo o chybu na začátku a poté jsem jel v jedné skupině o přibližně 15. - 17. místo, myslím, že se jelo o body. Poté mě jeden jezdec z GP Project Kawasaki předjel docela agresivně a já ztratil kontakt se skupinou. Její náskok se zvyšoval a nedařilo se mi ji dohnat. To se mi začalo dařit poslední čtyři kola před cílem a v posledním kole jsem už s nimi byl v kontaktu, ale už bylo pozdě. Skončil jsem na 26. místě a s tím určitě nejsem spokojený. Nyní nezbývá nic jiného, než makat a připravit se na poslední v Magny-Cours. Doufejme, že se tam podaří zajet na body a podíváme se do Kataru. Děkuji týmu, protože odvedli skvělou práci, hlavně mechanici, kteří pořád pracovali na motorce a snažili se s ní něco dělat. Dále děkuji všem, co nám pomáhají a podporují nás. Bohužel se mi tento závod nepodařil tak, jak bych chtěl, ale věřím, že ve Francii to bude lepší."

Jakub Smrž - manažer týmu

"Do Warm Upu jsme udělali nějaké změny a Oliver jel perfektně. Zajel o dost rychleji, než v kvalifikaci, což byl příslib do závodu. Bohužel v závodě musel jet s použitými pneumatikami, protože sadu nových pneumatik na závod jsme použili do včerejšího závodu Last Chance. Poté se závodní pole roztrhalo a stačilo to bohužel až na 26. místo. To není úplně nejlepší výsledek nebo výsledek, jaký bychom si přáli, ale startovní pole je vyrovnané. Do Magny-Cours budeme pracovat na zlepšení na motorkách dál pracovat a doufám, že to bude lepší. Jako stěžejní vidím kvalifikace, kterou musí Oliver zvládnout lépe. V této konkurenci je těžké startovat z konce startovního pole."

Sledujte ACCR Czech Talent Team - Willi Race na Facebooku a Instagramu.