11.09.2019
Mistrovství světa v rally se přehouplo do své poslední čtvrtiny. Z celkových 14 soutěží již zbývá odjet pouhé čtyři. Tou nejbližší z nich je 12. Rally Turkey Marmaris 2019, která se loni vrátila do světového kolotoče po 8 letech.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Šotolinové a rozbité rychlostní zkoušky dávají zabrat nejen posádkám, ale také jejich závodním vozům. Důkazem budiž to, že do cíle loňské turecké rally se dostalo 31 posádek, z níchž 11 rally dokončilo v rámci Super Rally (což znamená, že během rally měly technický problém nebo nehodu, a nodokončily všechny rychlostní zkoušky) a 14 posádek během rally odstoupilo.
 

Letos se na start přihlásilo jen 29 posádek. Bojovat o body do šampionátu a do poháru konstruktérů vyslaly továrny své obvyklé sestavy, jen M-Sport kvůl zranění zad během estonské rally musel již třetí soutěž po sobě nahradit svého největšího koně Elfyna Evanse. Tentokrát dali možnost posádce Pontus Tidemand – Ola Fløene, pro které to bude letos třetí start v kategorii WRC.


V kategorii WRC 2 Pro jsou přihlášeny sice jen 3 posádky, ale figuruje mezi nimi česká dvojice Jan Kopecký a Pavel Dresler, kteří jsou aktuálními mistry světa třídy WRC 2.
 

Posádky letos čeká 17 rychlostních zkoušek o délce více než 318 kilometrů, které musí zdolat během 3 etap. Kdo si s náročnými podmínkami turecké rally poradí nejlépe? Podaří se týmu Toyota Gazoo Racing WRT přeskočit aktuální leadry poháru konstruktérů Hyundai Shell Mobis WRT a povede se i tentokrát posádce Ott Tänak – Martin Järveoja potřetí za sebou vyhrát a zvýšit náskok v boji o titul mistra světa? To vše se dozvíme konkrétně 12. 9. – 15. 9. 2019, kdy se bude konat letošní ročník turecké rally.
 

Připravil: Kamil Mach
11. 9. 2019  

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.