14.09.2019
Český jezdec z Rohatce u Hodonína a stálice kategorie Moto3 Jakub Kornfeil bude i v příští sezóně jezdit v nejslabší kategorii mistrovství světa. Jeho domluva s novým týmem je již oficiální!
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Již dříve jsme avizovali na našem webu, že by Jakub Kornfeil měl zůstat i v nadcházejícím ročníku v kubatuře Moto3. Dnes byla tato zpráva oficiálně potvrzena, na okruhu Marca Simoncelliho, v Misanu. Český jezdec bude příští sezónu závodit v barvách španělského týmu RBA BOÉ Skull Rider, jehož zakladatelem je i španělský jezdec Aleix Espargaro jezdící v královské kubatuře MotoGP u týmu Fausta Gresiniho s tovární Aprilií.

 

Šestadvacetiletého Kornfeila čeká příští rok už devátá sezona ve třídě Moto3, předtím startoval necelé tři roky v jejím předchůdci, kategorii do 125 ccm. Barvy RBA BOÉ Skull Rider letos hájí Japonec Kazuki Masaki a Kazach Makar Yurchenko, jezdí na strojích KTM stejně jako Kornfeil. Oba jsou v šampionátu daleko za ním. Následující ročník by měl tým RBA BOÉ Skull Rider opět nasadit rakouské stroje od KTM, ovšem tyto motocykly by měly být řádně vylepšeny, protože rakušané se od příštího ročníku zaměří pouze na kategorie Moto3 a MotoGP.

 

Jakub Kornfeil

"Jsem opravdu velice šťastný a zároveň i potěšen za to, že se mi podařilo podepsat smlouvu s týmem, který jsem měl ve svém osobním hledáčku na pozici číslo jedna. S Josem jsme dokázali velice rychle najít společnou řeč, jak spolupracovat. Moc si pochvaluji, že jsme si lidsky sedli. Chtěl bych moc poděkovat všem sponzorům, kteří do téhle nové výzvy jdou se mnou a sdílí stejné názory a také mají stále neutuchající touhu po úspěchu. V mých očích se tento team tváří profesionálně jak z venčí tak i zevnitř. Každoročně netvoří nové teamové složení jako se tomu děje nyní a to jen utvrzuje, že je to skvělá parta lidí, pro něž je rodinná atmosféra prioritou. Velkou výhodou teamu je to, že mají vytvořené zázemí okolo Barcelony, které skýtá neomezené možnosti, ať už k trénování ontrack nebo offtrack. Budu se snažit využít potenciál teamu na sto procent. Pokud to dokážu, jsem si jist, že nás čekají příčky nejvyšší. Chci dělat radost sám sobě, bavit se závoděním a přitom dělat radost sponzorům, mým fanouškům a co nejlépe reprezentovat Českou republiku.’’
 

Z týmu Redox Prüstel GP odejde po sezoně i druhý český jezdec Filip Salač, který se dohodl na angažmá ve stáji VNE Snipers.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: Speedweek.com
Foto: Prüstel GP
14.9.2019
 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.