15.09.2019
V sobotu 7. září 2019 se jela orientační soutěž historických vozidel SELSKÉ BAROKO 2019 – O pohár města Veselí nad Lužnicí. Další podnik Mistrovství ČR Poháru historických vozidel Asociace veteran car clubů AČR pořádal ČESKÝ VETERAN KLUB AČR.
ostatníOstatní

Přejímka a výstava vozidel, spojená se soutěží Elegance, probíhala tradičně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí ve spolupráci s městem. Po losování divácké soutěže Elegance následovala rozprava a půl hodinu před polednem start do závodu, který tradičně vedl po vesnických památkových rezervacích Jihočeského kraje. Do cíle v Bošilci účastníci dojížděli do 16.00 hodin, kde je současně čekala již druhá tombola a večeře. Součástí akce byl osmý ročník srazu policejních, hasičských a vojenských sborů v Čechách, přičemž tato kategorie byla hodnocena samostatně. „Ráno i přes den nás trošku trápilo deštivé a chladné počasí, i tak ale dorazilo 101 posádek včetně 31 motorkářů!“ zhodnotil Zdeněk Brádka, předseda pořádajícího klubu, spokojen byl také ředitel soutěže Milan Kovář. Soutěž byla současně zařazena i do Jihočeského poháru historických vozidel o pohár hejtmanky kraje.

Jedním z účastníků soutěže byl také František Čečil, viceprezident pro zájmovou činnost Autoklubu ČR. „Akci hodnotím jako velmi úspěšnou, orientační jízda byla opravdu zajímavá. Pořadatelé pro každého účastníka zajistili pamětní listy, dárky a upomínkové předměty, takže věřím, že všichni odjížděli spokojeni,“ uvedl František Čečil.

Situace na prvních místech průběžného pořadí Mistrovství ČR Poháru historických vozidel AVCC AČR se ani po této soutěži nevyjasnila, bodové rozdíly jsou minimální. Do konce seriálu zbývají poslední dva podniky, tuto sobotu O pohár města Soběslav, příští se pak jede Fryštácká Retro Rally.

Odkaz na výsledky jednotlivých kategorií a na celkové pořadí.