02.10.2019
Po dvou letech se vrátil seriál Krajského přeboru – SMS Pardubice na trať do Rudníku. Krásný areál Rudnické rokle tak přivítal předposlední závod krajského přeboru a jezdci si zazávodili o další body do celkového hodnocení.

Trať byla perfektně přichystána a upravena. Po celé své délce byla jasně vyznačena a opáskována. Místní pořadatel vymyslel několik zpomalovacích úseků, tak aby trať byla opravdu pro každého jezdce. Na závody dorazilo i několik stovek diváků, pro které byly vymezeny divácké prostory.

Diváky také přilákal atraktivní formát rudnických závodů, Krajský přebor se jel v rámci závodu „O pohár Rudnické rokle“, kdy pořadatel vypíše velké odměny pro jezdce za umístění a holeshoty. Tou nejvyšší odměnou bylo 10 000,- ve třídě MX1.

Zapojili jsme se také do nového projektu Autoklubu ČR, který vznikl ve spolupráci s Lesy ČR. Lesy České republiky se staly strategickým partnerem AČR. Projekt nese název NEpolese. Bylo více než dobré začít právě s tímto projektem na trati v podhůří Krkonoš s nádhernými panoramaty a výhledem na Černou horu.

Den před závody také oslavil své jubileum 50. let majitel trati Pavel Šmahel. Ještě dodatečně gratulujeme a přejeme spousty zdraví a úspěchů!

A jak to vypadalo v Rudníku s výsledky?

65 ccm

V nejmenší kubatuře se povedlo zvítězit Honzovi Veselému #71 (SMS Pardubice), který měl lepší druhou jízdu a tak se dostal před druhého Dominika Čižinského #119 (Cermen Racing Team). Třetí dokončil závod Vojta Borovička #4 (MX Martin Group).

85 ccm

S plným počtem padesáti bodů zvítězil Jirka Halama #21. Druhý dokončil závod Tomáš Ptáček #162 (69 MX Raciing Team) a bronzový věnec si odváží Tadeáš Klamt #207.

Hobby MX1

Jasným vítězem se stal opět Ondřej Halbich #574 (Buď dobrej.cz). Druhý skončil v celkovém pořadí Ladislav Řezníček #128 a třetí místo bral reprezentant rudnického týmu Tomáš Linek #8 (SMX Racing Team Rudník).

Hobby MX2

V další hobby kategorii zvítězil Radek Novák #17. Druhé místo bral polský závodník Patryk Weselowski #88 a třetí místo si vyjel Daniel Šimon #28 (Cermen Racing Team).

Amater MX1

Vítězem třídy se stal Patrik Šponar #212 (Region Racing Team). Na druhém místě se umístil Tomáš Zeman #41 (MX Martin Group) a třetí místo bral Jindřich Lux #731 (BV Racing Team).

Amater MX2

Celkovým vítězem se stal Tomáš Nývlt #62 (SMX Racing Team Rudník). Druhé místo si z Rudníka odvezl Jan Kobrle #6 (AMBSK) a trojka patřila Jaroslavu Vopršalovi #4 (SMX Racing Team Rudník).

MX1

Ostřílený matador Petr Bartoš #111 (Orion Racing Team) si z Rudníku odváží první místo v nejsilnější kubatuře. Druhé místo bere Dušan Drdaj #88 (Yamaha Čepelák Racing Team), pro kterého to byl teprve druhý závod na velké motorce. Třetí dokončil závod Petr Michalec #67 (Duo Ruote Team).

MX2

Mistr republiky Martin Krč #377 (Buksa/Ados KTM) vybojoval v Rudníku první místo. Druhý skončil rychlík Jan Wagenknecht #717 (Starling Cross Team) a třetí místo si odvezl Petr Rathouský #99 (Orion Racing Team).

Veterán

Vítězem nejmladší veteránské třídy Veteran I. se stal Radek Kopáček #88, druhý skončil Pavel Tomeš #797 a na třetím místě Josef Sládek #93. Ve Veteránech II. vyhrál Josef Nesejt #198 (MX Martin Group). Na druhém místě skončil Dušan Tichý #724 (BV Racing Team) a třetí bral týmový kolega Václav Formánek #766 (BV Racing Team). Nejzkušenější veteráni ve třídě Veteran III. vyhrál Bohdan Růžička #53 (Remate Racing Team). Druhé místo si odvezl Pavel Hájek #228 (SMX Racing Team Rudník) a třetí místo Josef Sládek #22 (SMS Pardubice).

Na posledním závodě se na Vás budeme těšit v sobotu 19. října na trati v Nové Pace!