03.10.2019
Český závodník továrního týmu Škoda Motorsport, loňský Mistr světa ve WRC2 Jan Kopecký bude od příští sezóny navigován Janem Hlouškem.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jeden z nejlepších „závoďáků“ v České republice Jan Kopecký se rozhodl po úspěšné Turecké rallye rozvázat spolupráci, po 8 letech, se svým navigátorem Pavlem Dreslerem. Z dostupných informací se zdá tento krok jako velice důležitý pro budoucnost DUA Mareš – Hloušek, kteří spolu doposud závodily v MMČR a Mistrovství Evropy juniorů.

 

Podle dostupných informací by Kopecký měl Jana Hlouška tzv. zaučovat na sedadle spolujezdce v továrním týmu, a to proto, že se ve světě motosportu mluví o brzkém konci Jana Kopeckého na nejvyšší úrovni. Jeho následovníkem by měl být právě stávající juniorský mistr Evropy Filip Mareš společně s Janem Hlouškem, kteří by mohli tvořit další české DUO u továrního týmu Škoda Motorsport.

 

„Chtěl bych Pavlovi poděkovat za jeho profesionalitu a spolupráci v uplynulých osmi letech. Byl velmi důležitou součástí úspěchů, jako byl zisk titulu mistrů Evropy vroce 2013, mistrů asijsko-pacifického poháru v roce 2014 a samozřejmě i vrchol v podobě zisku titulu mistrů světa v kategorii WRC 2 v loňské sezóně,“ řekl Jan Kopecký. Zároveň k tomu dodává: „Jsem moc rád, že budu moci v Britské rallye ve Walesu využít služby Jana Hlouška. Spolu s Filipem Marešem už získal mnoho mezinárodních zkušeností a odvedl vynikající práci, když svého jezdce navigoval až k zisku titulu juniorského mistra Evropy.“

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Škoda Motorsport

3.10.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.