07.10.2019
Skvělý výsledek se podařilo zajet českým juniorským reprezentantům na závodě v Gdaňsku. Čtveřice Mikula, Marek, Wagenknecht a Drdaj tak ukázala svou sílu a zkušenosti s mezinárodní silnou konkurencí. Dobře se dařilo i holkám, které se umístily v TOP10 hodnocení národů.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Motocross of European Nations

1. závod 85 ccm

Se 43s náskokem vyhrál první rozjížďku dánský reprezentant Mads Fredsoe. Druhé místo bral Victor Puig ze Španělska a Karlis Alberts Reisulis z Lotyšska bral třetí pozici. Naši reprezentanti se umístili těsně za desítkou nejlepších. Jedenáctý dokončil závod Vítězslav Marek a dvanáctý Julius Mikula.

 

2. závod EMX125 + EMX250

První místo bral Mikkel Haarup z Dánska. Pouze o pár sekund za ním dojel francouzský závodník Thibault Benistant. Morgan Lesiardo z Itálie dokončil rozjížďku třetí. Devátý skončil náš reprezentant Jan Wagenknecht a desátý Dušan Drdaj.

 

V samostatném hodnocení třídy EMX125 dojel první rozjížďku Wagenknecht druhý a v EMX250 dojel Drdaj na osmém místě.

 

3. závod 85 ccm

Druhý závod pětaosmdesátek ovládl italský rychlík Valerio Lata. Druhý skončil Kasimir Hindersson z Finska a třetí místo patřilo Edgaru Canetovi ze Španělska. Perfektně se dařilo Julku Mikulovi, který vybojoval čtvrté místo. Víťa Marek dokončil druhou rozjížďku na 22. pozici

 

4. závod EMX125 + EMX250

Druhý závod nejsilnějších znovu vyhrál dánský závodník Mikkel Haarup. Druhý skončil Ital Morgan Lesiardo. Třetí místo si vyjel francouzský jezdec Thibault Benistant. Na bahnité trati se dařilo i českým závodníkům, když Dušan Drdaj dojel pátý a hned za ním dokončil rozjížďku Jan Wagenknecht.

 

V samostatném hodnocení třídy EMX125 dojel první rozjížďku Wagenknecht na skvělém prvním místě a v EMX250 dojel Drdaj na pátém místě.

 

Vítězným týmem se stal tým Itálie, druhý skončil tým Španělska a perfektní třetí místo bere tým České republiky. Jako čtvrtý tým v pořadí se umístila Francie a páté skončilo Dánsko. Do nejlepší desítky se vešly týmy Švédska, Finska, Norska, Ruska a Německa.

 

 

 

Women´s Motocross of European Nations

1. jízda

Vítězkou první rozjížďky se stala holandská závodnice Nancy Van De Ven. Druhá skončila Amandine Verstappen z Belgie a třetí Larissa Papennmeier z Německa. Naším nejlepším umístěním bylo dvacáté místo Viktorie Lohniské. Kristýna Tomišková dokončila rozjížďku na 22. místě.

 

2. jízda

Nancy Van De Ven se povedlo vyhrát i druhou rozjížďku. O půl minuty za ní dojela dánská závodnice Sara Andersen. Holandská závodnice Shana van der Vlist dojela třetí. Na pěkném šestnáctém místě dojela rozjížďku Kristýna Tomišková. Viktorie Lohniská dojela na 18. místě.

 

Vítězným týmem žen se stalo Holandsko, druhé Německo a třetí Dánsko. Na čtvrtém místě skončil tým Belgie a páté bylo Švédsko. Šesté místo patřilo pro Finsko. Sedmá skončila USA, osmá Itálie, devátá Francie a desítku nejlepších uzavírá náš tým České republiky.

 

Celkové výsledky naleznete ZDE.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: MXGP.com, motoresults.pl

Foto: MXGP.com, Czech WMX, Mar Garet Foto

7.10.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.