08.10.2019
Jochen Hahn z Německa na svém voze Iveco získal pátý titul mistra Evropy v Mistrovství Evropy tahačů. Jediný z Čech ve startovním poli skončil na místě třetím.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Německý závodník skončil letošní sezónu ve stejném duchu, jako skončil sezónu minulou. Opět se svým závodním kamionem, z továren italského výrobce Iveco, kraloval letošnímu seriálu FIA ETRC. Na záda mu za celou sezónu „dýchali“ pouze dva jezdci, a to Španěl Antonio Albacete na voze MAN a český závodník Adam Lacko se svojí Buggyrou z Roudnice nad Labem.

 

Jochen Hahn si zajistil titul mistra Evropy již minulý víkend na legendárním okruhu v Le Mans, když si najel na své dva největší konkurenty, takový bodový rozdíl, který už nemohl nikdo z dvojice Albacete – Lacko smazat.

 

V pozici druhého muže přijížděl k poslednímu závodnímu víkendu do španělské Jaramy domácí „miláček“ Antonio Albacete, který měl náskok 8 bodů na třetího Lacka. Adam Lacko přes veškerou snahu o tomto víkendu ovšem Albaceteho náskok nedokázal smazat, ať vinou „nepovedené“ soboty, když skončil na pátém a šestém místě (Lacko druhý sobotní závod vyhrál, ale dostal dodatečnou penalizaci 10 sekund za nebezpečné předjetí Reného Reinerta) nebo výpadku v různých závodech sezóny. Jednalo se ovšem o první ročník, kdy česká stáj, Buggyra, z Roudnice nad Labem vyvinula zbrusu nový závodní speciál VK50.

 

„Ve Vkčku je velký potenciál a cítím, že příští sezonu budeme ještě silnější!,“ řekl Adam Lacko.

 

Druhou skupinou, která jede FIA ETRC je tzv. Grammer Cup, což je seriál, kde se představují nováčci v této hlavní třídě mistrovství Evropy. Nejrychlejším mužem, a vítězem tohoto seriálu se stal Oly Janes s druhou Buggyrou z dílen roudnické stáje.

 

V hodnocení týmu se česká stáj Buggyra Racing umístila na celkovém třetím místě.

 

Konečné pořadí ME:

1. Hahn 370,

2. Albacete 268,

3. Lacko 261.

 

Hodnocení týmů:

1. IVECO Magirus 627,

2. MAN Löwen Power 510,

3. Buggyra Racing 509.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Buggyra Racing

8.10.2019
 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.