11.10.2019
Sezóna oblíbeného seriálu ADAC skončila již 15. září na trati v německém Holzgerlingenu. Po celou dobu se letošní sezóny zúčastňovala početná skupina jezdců z České republiky. Jak si našich 25 zástupců vedlo ve velké mezinárodní konkurenci, jsme pro vás připravili ve shrnutí sezóny.
motocrossMotocross

ADAC MX Masters

V nejsilnější třídě nás reprezentovalo celkem 7 zástupců, kteří posbírali spousty zkušeností do své závodnické kariéry. Celkem se na start této třídy postavilo více jak 100 jezdců.

Tím nejlepším byl třináctý Václav Kovář #101, který závodil v barvách Becker Racing. Vašek si připsal na své konto 85 bodů.

Na 26. místě skončil Martin Krč #377 se ziskem 37 bodů. Letošní sezónu absolvoval v dresu Sturm Racing Team.

Filip Neugebauer #134 se zúčastnil pouze dvou závodů v týmu Monster Energy Kawasaki Elf Team Pfeil. To mu stačilo k získání 24 bodů a konečné 37. pozici.

Na 48. pozici skončil po jednom závodě Rudolf Weschta #37, který reprezentoval tým Team AB-racing. Ruda získal 9 mistrovských bodů.

Za Becker Racing závodil i Patrik Liška #89, který dokončil sezónu na 56. místě a na své konto si připsal 5 mistrovských bodů.

Dalšími reprezentanty v nejsilnější třídě byli Roman Mňuk #121 (Mňuk Racing Team) a Jaromír Romančík #190 (Team AB-racing).

ADAC MX Youngster Cup

V této kubatuře bodovalo 49 závodníků, mezi nimiž najdeme i 5 našich reprezentantů

Sedmým jezdcem v celkovém pořadí se stal Petr Polák #313, pravidelný účastník MS a člen týmu JD GUNNEX KTM Racing Team získal 136 bodů.

Jakub Terešák #124 si i přes neúčast na posledních třech závodech vybojoval 58 bodů a bere 22. pozici. Jeho letošním týmem byl Sturm Racing Team.

Na 23. místě skončil v seriálu Dušan Drdaj #88. Dušan posbíral během sezóny 53 bodů. Závodil v barvách Yamaha Čepelák Racing Team.

Pět bodů a spousty zkušenosti nasbíral čtyřicátý Pavel Dvořáček #71. Na trati jsme ho mohli potkávat v barvách SMX Racing Teamu Rudník.

Za tým Haas Racing Team nastoupil k jednomu závodu i Martin Vondrášek #280, který bral 2 body a celkové 46. místo.

Prvního závodu v Drehně se zúčastil i Jiří Hendrych #900 (ZEJAX Racing Team), který se do závodu nekvalifikoval.

ADAC MX Junior Cup 125

Ve třídě stopětadvacítek závodilo během sezóny 8 jezdců z České republiky, 6 z nich bodovalo.

Celkem 112 bodů posbíral osmý a rychlý Jan Wagenknecht #717.  Honza je členem Starling Cross Teamu. Nejlépe se mu zadařilo na posledním závodě, kde mu chyběly dva body na pódiové umístění.

Na celkové desáté pozici skončil Petr Rathouský #99, který závodí za Orion Racing Team. Na své konto si připsal 106 bodů.

Martin Venhoda #437 se 65 body bere celkové šestnácté místo. Martin závodil za Team Motokrosovaskola.cz.

Třináct bodů a celková 31. pozice. Takové skóre si v letošním ADAC vybojoval Radim Kraus #130, jezdící za Autoterno Málkov.

Na 32. místě se nachází Tomáš Pikart #431, který závodí za JD GUNNEX KTM Racing Team. I on si vyzávodil 13. bodů.

Čtyřicítku bodujících uzavírá Stanislav Vašíček #271. Standa se zúčastnil třech závodů a získal jeden bod.

Mezi dalšími reprezentanty nechyběl Adam Máj #202 (Kosak Racing Team) nebo David Vondrák #423 (JD GUNNEX KTM Racing Team).

ADAC MX Junior Cup 85

V této třídě nás reprezentovali 4 mladí závodníci. Neúspěšnější z nich, Julek Mikula, se 2x postavil na stupně vítězů!

Na skvělém pátém místě skončil právě Julek Mikula #11 z týmu JD GUNNEX KTM Racing Team. Během sezóny posbíral 180 bodů.

Víťa Marek #479 zvládl posbírat 56 bodů, což mu stačilo na celkovou 18. pozici. Závodí v barvách Cermen Racing Teamu.

Účast na jednom závodě stačila k zisku 25 bodů pro Matyáše Červenku #478, který skončil na 23. pozici. Také závodí za Cermen Racing Team

Pravidelným účastníkem seriálu byl i Jirka Klejšmíd #447, který skončil na celkové 33. pozici se 7 body.

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: ADAC MX Masters