24.10.2019
Poslední podnik MMČR side a quad, který se jel 12.10.2019, zavítal na námi známou a oblíbenou trať v Horním Újezdě. Tam nám pravidelně sezóna končí. Po studeném týdnu jsme se mohli radovat z krásné a slunečné soboty.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sobotní závodní den začal hned v ranních hodinách okolo 8:00, kdy na krásně upravenou trať vlétly quady v čele se Zdeňkem Poláčkem, který si jel pro Mistra ČR. V ranních trénincích se vedlo nejlépe Zdenalovi, který byl připraven na poslední závod a hlavně trať velice dobře znal.

KVALIFIKACE:

Kvalifikaci odstartoval Jirka Kašpar super holeshotem, hned za ním vyrazil Lukáš Procházka a jako další ho pronásledoval Zdeněk Poláček. Jirka si své 1.místo udržel až do úplného konce. Na 2.místě dorazil Zdeněk, který společně s Davidem Sůsou předjel Lukáše Procházku. Start se nepovedl Honzovi Tučkovi, ten měl problémy na startu a vyrážel jako poslední. Nakonec dojel na 10.místě. Naopak jeho bratr vystartoval mezi prvními a pohyboval se okolo 5. místa, v cíli mu patřilo 7.místo. Kvůli poruše na stroji byl nucen zastavit Jakub Stemon.

Výsledky kvali: 1. Jirka Kašpar, 2. Zdeněk Poláček, 3. David Sůsa1.ZÁVOD: Zdeněk na dosah titulu...


Holeshot v tomto závodě patřil Zdeňkovi, ten vedl vláček až do samotného konce. Na 2.místě byl pod šachovnicovou vlaječkou odmávnut David a hned za ním dorazil Jirka. Od kvalifikace se nedařilo Jakubovi Stemonovi, opět měl v 1.z¨jízdě potíže, takže jsme ho mohli vidět chvíli jet a chvíli zase ne. V 1.závodě jsme viděli boj mezi Honzou Balšánkem a polským jezdcem Kacperem Mieszkowskim.

Výsledky 1. j.: 1. Zdeněk Poláček, 2. David Sůsa, 3. Jirka Kašpar2.ZÁVOD: Smůla pro Davida Sůsu

Start se povedl Davidovi. U něj jsme viděli pohodovou jízdu, že jsme si mysleli, že skončí jako první. Bohužel mu štěstí nepřálo a musel zastavit z 1.místa kvůli vyskočené zátce z motoru. Tímto se 1.místa ujal Jirka a ten si ho udržel až do konce závodu, 2.místo patřilo Zděňkovi a 3.místo Honzovi Balšánkovi.

Výsledky 2.j.: 1. Jirka Kašpar, 2. Zdeněk Poláček, 3. Jan Balšánek
Celkově: 1. Zdeněk Poláček, 2. Jirka Kašpar, 3. Jan BalšánekKonečné pořadí seriálu MMČR quad 2019:

1. Zdeněk Poláček
2. Jirka Kašpar
3. David Sůsa


Gratulujeme Zdeňkovi Poláčkovi k titulu Mistra ČR 2019 a hlavně, také všem jezdcům k jejich umístění.


QUAD JUNIOR: Adam Vanko a jeho triumf nad bratry Brhely

V obou závodech zaválela na startu Slovenka Laura Mitášová. Bohužel si 1.místo ani v jedné jízdě moc dlouho neudržela, protože ji předjeli starší a rychlejší kluci. V 1.závodě se vedení ujal Adam Vanko a v 2.jízdě tomu nebylo jinak. Celkově mu patřilo 1.místo. 2.místo si osvojil vedoucí závodník celého šampionátu Quad Junior Jan Brhel. 3.místo patřilo mladšímu bratrovi Jirkovi Brhelovi.Tímto závodem nám sezóna 2019 skočila a věřím, že i vy se už teď těšíte na sezónu 2020 stejně jako já!
Text a foto: Ivana Duchoslavová
24.10.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.