29.10.2019
Jednu z nejcennějších medailí převzal Libor Podmol v pondělí večer na pražském hradě. Nejlepší český freestyle motokrosař si vyznamenání I. stupně za zásluhy o stát v oblasti sportu velmi váží. Potěšilo ho také setkání s válečnými hrdiny či doktory.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vždy jsem hrdě reprezentoval s českou vlajkou na prsou. Myslím, že mé působení má i sportovní přesah, dlouhodobě se snažím inspirovat lidi k hlubšímu poznání a k překonávání překážek,prohlásil Libor Podmol, který už vyhlíží sobotní FMX Gladiator Games. Tam se Podmol na motorce ukáže jen symbolicky. Stále se totiž léčí ze zlomenin obou noh.

 

Libor Podmol byl jedním ze 43 lidí, kteří převzali v pondělí večer státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Společně s ním také další sportovci – hokejista Jaromír Jágr a in memoriam automobilová závodnice Eliška Junková. V minulém roce dostali ocenění například Petr Čech, Petra Kvitová, Ester Ledecká, Helena Suková nebo Radek Štěpánek. „Tolik hustejch lidí, válečných hrdinů a vážených doktorů. Bylo mi ctí být ve vaší společnosti vyznamenaných,“ prohlásil po slavnostním večeru na pražském hradě Libor Podmol.

 

Český freestyle motokrosař se stal mistrem světa v roce 2010, v letech 2006, 2007, 2008, 2012, 2013, 2017 obsadil druhé místo a v roce 2009, 2014 a 2018 získal bronzovou medaili. Jako první neamerický jezdec vyhrál v roce 2013 skok do výšky na olympiádě extrémních sportů X-Games, prvenství zopakoval v roce 2016 a v loňském roce byl stříbrný. Zároveň vymyslel trik Surfer Flip. Podmolovu freestyle motokrosovou kariéru přibrzdil pád v Mnichově, při kterém si zlomil obě nohy a kosti mu lékaři zpevnili 39 šrouby. Několik týdnů nemohl chodit.

 

Už se to zlepšuje a konečně už dokážu i popoběhnout. Navštěvuji fyzioterapeuta, chodím na rentgen a léčím se také sám. Vím, že v příštím roce budu zase ve formě,“ vyhlásil Podmol, který v loňském roce přeskočil jako první Evropan rodinný dům. Už v sobotu se v O2 aréně uskuteční již tradiční FMX Gladiator Games. A Libor Podmol scházet nebude. „Ale triky ode mě nečekejte, na motorku sednu symbolicky. Mezi 16 a 17 hodinou mohou diváci dorazit na moji talkshow a přivítání s jezdci,“ doplnil Podmol.

 

Liborova citace na sociálních sítích

"Tak to vypadá, že tím životem proplouvám s vyznamenáním... Státním vyznamenáním. Mám z toho radost, ať si kdo co chce říká. Tolik hustejch lidí, válečnejch hrdinů, vážených doktorů... no a pak já a Jarda. Bylo mi ctí být ve vaší společnosti vyznamenaných. Máme to u nás v zemi tolik šikovných lidí...

 

V dozvuku včerejších projevů, i já chci v životě nadále bojovat za mír a lásku, při tom reprezentovat naši zemi, jak nejlépe budu umět a snažit se dělat svět o trochu lepším místem. Proti závisti a komentářům na #cizized plných jedů, o kterých jsme mohli slyšet včera a víme asi všichni, že jsme na to u nás v zemi občas specialisti. Zlo bude vždycky zlo, malé či velké, a dobro se z něj nikdy nestane. Mysleme na to, když nám při chvilkové slabosti naskočí do hlavy nějaká ta negace. Nešiřme zlo, nepomáhejme mu. Tvořme dobro a plivejme kolem sebe Mír a Lásku." 

 

Připravil: Pavel Horák
Zdroj: Tisková zpráva a FB Libora Podmola
Foto: Daniel Baudys
29.10.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.