02.11.2019
Náš redakční fotograf a nyní i cestovatel Zdeněk Růžička uspořádal svou první besedu o poznávání Ruska v sedle motocyklu a návštěvách zdejších měst při cestě na Ural a do Kazachstánu. Uskutečnila se ve skromném klubu v Horosedlech v pátek 25.10.2019 v podvečerních hodinách.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChatNa dalekou cestu na východ se Zdeněk vypravil na motocyklu BMW na začátku letošního června. Jeho cílem za poznáním Ruska bylo pohoří Ural, kde se nacházejí mimojiné centra ruského sajdkárkrosu a také zde bydlí jeho dávní přátelé z dob mezinárodních závodů v sajdkárkrosu v Ouběnicích. Své cestování nebral jen jako jízdu na motocyklu z místa A do místa B, ale snažil se vždy v městech a obcích, které navštívil, poznat zdejší kulturu, památky, ale i obyvatele. Zužitkoval zde své velmi dobré jazykové znalosti ruštiny, aby se dozvěděl od místních lidí co nejvíce informací. Nakonec jeho putování nabralo na obrátkách v samém závěru, kdy se rozhodl podívat i do Kazachstánu. Putoval dlouhou nekonečnou stepí až skoro k hranicím Kyrgyzstánu a Číny. Navštívil velkoměsta jako Almaty nebo Astanu.

Během svého 40 denního cestování po Rusku a Kazachstánu prožil i pár horkých chvilek, ať už s neposlušnou technikou či nočním blouděním a hledáním ubytováním.Vše v jednom se snažil přítomným na besedě v Horosedlech předat. Obecenstvo doslova hltalo jeho vyprávění proložené obrázky i videi. Poznatků a zážitků měl Zdeněk opravdu mnoho. I z toho důvodu se také beseda velmi protáhla. Na konci náš cestovatel sklidil zasloužený potlesk, protože jeho přednáška o Rusku a Kazachstánu se velmi povedla.Text: Josef Hejnal
Foto: Josef Hejnal a Zdeněk Růžička

2.11.2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.