05.11.2019
Ani typicky dušičkové počasí neodradilo motoristické fanoušky od návštěvy sosnovského autodromu, kde se o víkendu konal už 18. ročník Global Assistance Setkání mistrů.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jezdci několika automobilových disciplín sváděli boje nejen mezi sebou, ale také s velmi kluzkým povrchem autodromu. Mokrá trať smazala výkonové rozdíly soutěžících speciálů a o dobrém výsledku rozhodovalo především umění jezdců.

 

Do finále kategorie Rally postoupili bratři Semerádové, oba s vozem Fabia R5. S nepatrným náskokem zvítězil ve finálové jízdě mladší Petr, Martin skončil druhý a třetí příčku obsadil Václav Pech, který startoval premiérově s vozem VW Polo GTi R5.

 

V kategorii Rallycross zvítězil Aleš FučíkVW Polo, před Marianem Gajdošem a Jiřím Bretem.

 

Velkou show předváděli především autokrosaři, jejichž přemotorované speciály měly co dělat, aby přenesly brutální výkon na mokrou trať. Dvojnásobný mistr Evropy Petr Nikodém opanoval tuto kategorii a vybojoval první místo před Janem Smržem a Tomášem Gomzjakovem.

 

Velmi atraktivní podívanou nabídla divákům také kategorie historických vozů. Svoji Fabii R5 nechal tentokrát doma Jan Černý a na start prestižního podniku se postavil s Fordem Sierra Cosworth. Silná zadokolka mu ale nedělala žádné potíže a Honza porazil druhého Marcela TučkaMazdou RX7, za kterým skončil Petr HustýMercedesem 190E.

 

Jezdci museli na kluzké trati předvést maximum svých řidičských schopností, pro diváky to byla parádní zábava a i přes nepříznivé počasí odcházeli z Autodromu v Sosnové spokojeni.

 

TZ Autoklubu ČR

Foto: Autodrom Sosnová

5.11.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.