06.11.2019
Na italském okruhu Vallelunga nedaleko Říma se první listopadový víkend konal premiérový ročník soutěže národů s názvem FIA Motorsport Games 2019. Mezinárodní federace automobilového sportu tak založila novou tradici, která by měla být jedním z vrcholů každé motoristické sezóny.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tento podnik byl vypsán pro šest disciplín, GT Cup, F4 Cup, Touring Car Cup, Karting Slalom Cup, Drifting Cup a Digital Cup. Česká republika měla své zástupce ve čtyřech kategoriích. V Touring Car Cupu nás reprezentoval Dušan Kouřil, ve Formule 4 Cupu Václav Šafář, Michal Reichert v Drifting Cupu a Filip Mareš v Digital Cupu.

 

O dobré pověsti Autoklubu ČR v celosvětovém motoristickém sportu napovídá fakt, že hlavním sportovním komisařem kategorie Touring Car Cup byl delegován Tomáš Kunc – generální sekretář AČR.

 

Ve čtvrtek proběhlo velkolepé slavnostní zahájení v Římě a pak už se začalo soutěžit. První skvělý výsledek v podobě pátého místa zaznamenal v úvodním závodu Touring Car Cupu Dušan Kouřil.

 

Největší úspěch si ale připsal Michal Reichert, který se svým BMW M3 vybojoval stříbrnou medaili v Drifting Cupu.

 

Česká reprezentace získala na tomto prestižním podniku dělené páté místo, což je velmi slušný výsledek s ohledem naúčast devětačtyřiceti národních federací.

 

TZ Autoklubu ČR

6.11.2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.