06.11.2019
Jeden z největších dakarských týmů v České republice, pardubický Barth Racing, absolvuje Dakar v Saudské Arábii pouze s jedním jezdcem, kterým bude Zdeněk Tůma.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Zdeněk Tůma se na nadcházejícím ročníku představí po roční odmlce a opět usedne za řidítka svého speciálu Yamaha Raptor 700. Krumlovský jezdec se prezentoval ve své bohaté čtyřkolkářské kariéře na Dakaru již 2x, a to v sezóně 2017, když dojel na 12. místě a o rok později skončil na místě patnáctém. „Naše šance jsou vysoké. Zdeněk při obou startech Dakar dokončil, neustále se zlepšoval. Už má zkušenosti a v dunách je navíc velmi silný. Věřím, že se může dostat i k první pětce,“ sdělil šéf stáje Michal Burkoň.

 

Pro ročník 2020 má připravenou svoji čtyřkolku Daky s pár úpravami, které by měly zlepšit její jízdní vlastnosti a spolehlivost. „Trasa má být dlouhá šest tisíc kilometrů, s přejezdy až devět tisíc kilometrů. Start bude na březích Rudého moře, pak nás čekají hory, kamenité cesty a šotoliny. Předpokládám, že to bude něco podobného jako v Maroku. Ta druhá polovina, až se dostaneme k Rijádu, povede prakticky stále v písku. To by mi mělo sedět,“ věří si Tůma.

 

Šéf stáje Michal Burkoň považuje ročník 2020 za testovací, co se týče logistiky týmu a dalších náležitostí s tím spojených. „Když pořadatel oznámil, že závod přesunuje do Saúdské Arábie, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Zatím moc nevíme, co od tamního prostředí očekávat. Těch informací je hrozně málo. Oproti Jižní Americe je to ale z několika pohledů lepší destinace. Nachází se o dost blíž, není tam tak velký časový posun a zdravotní péče je zajištěná na té nejkvalitnější úrovni,“ prohlásil Michal Burkoň.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: Barth Racing
6.11.2019
 

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.