13.11.2019
Poslední podnik mistrovství světa, kterým měla být rallye konající se každoročně na závěr v Austrálii, musela být z důvodu velkých lesních požárů zrušena.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nejdříve organizátoři vydali prohlášení, že se Australská Rallye pojede ve zkrácené podobě. První verzí bylo zkrácení z původních 324 km jen na 94 km a to pouze na speciálce a třech většinou ještě zkrácených zkouškách. Shakedown bude přesunut na speciálku, v pátek se odjede 7 zkoušek, ale vše jen v kombinaci speciálka a RZ Raleigh o délce 3,16 km. V sobotu se pojedou alespoň trochu delší zkoušky, ale v neděli opět jen kombinace stejných zkoušek jako v pátek.

 

Na to ovšem vyšlo druhý den prohlášení, že se díky velkým rozsáhlým požárům nepojede závěrečný podnik vůbec! To znamená pro vývoj šampionátu jediné, a to že poprvé v historii slaví vítězství v poháru konstruktérů korejská automobilka Hyundai Mobis World Rally Team, když si vyjela o 18 bodů více, jak druhá Toyota Gazoo Racing World Rally Team. Třetí zakončil rok Citroën Total World Rally Team a čtvrtý skončil tým Malcolma Wilsona M-Sport Ford World Rally Team.

 

Za Hyundai se letos představili v mistrovství světa čtyři piloti, a to druhý muž celkového pořadí Thierry Neuville, Dani Sordo, Andreas Mikkelsen a legendární Sebastian Loeb.

 

Celkové bodování týmů:

1. Hyundai Shell Mobis WRT – 380 bodů
2. Toyota Gazoo Racing WRT – 362 bodů
3. Citroën Total WRT – 284 bodů
4. M-Sport Ford WRT – 218 bodů

 

Text: Ondřej Novotný
Foto: Hyundai Motorsport

13.11.2019

 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.