15.11.2019
Pětinásobný MotoGP šampion Jorge Lorenzo se rozhodl opustit profesionální závodění a odebrat se do důchodu. Impulsem k tomuto kroku byla pro dvaatřicetiletého Lorenza údajně letošní sezóna s Repsol Honda Teamem, která pro něj byla velkým zklamáním.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Narozdíl od jeho MotoGP kolegů, jmenujme např. Andrea Dovizioso, Jak Miller nebo Bradley Smith, Španěl Jorge Lorenzo si dopřával i nějaké ty jízdy na motokrosové motorce. Nicméně Lorenzo nikdy nikomu na žádné trati nic nedaroval, a tak není divu, že se ve finále raduje z 68 vítězných GP. Mezi roky 2008 a 2015 krotil svoji Yamahu YZR-M1, se kterou vybojoval tři světové tituly. 
 


Jorge Lorenzo
byl opakem Valentina Rossiho, čímž máme na mysli, že se vyhýbal bujarým oslavám a byl spíše introvertem. Ba co víc, nikdy se nebál jít svou vlastní cestou. Ve své autobiografii "JL99" uvedl jako jednoho ze svých dětských hrdinů čtyřnásobného světového šampiona 500 ccm Belgičana Joël Smets.  

Abychom mohli Lorenzovi pořádně zasalutovat, mrkněme na archivní video z dílny Monster Energy, v němž si tento mistr asfaltu užívá svezení na krosce společně s australskou legendou #22 Chadem Reedem

Připravila: Lucie Havlíčková (luh
Zdroj: Gatedrop.com
Foto a video: Monster Energy
15. 11. 2019 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.