15.11.2019
Český kamionový jezdec Martin Kolomý po odchodu od Buggyry spojil síly s týmem MP-Sports Martina Prokopa a pojede v roli rychlé asistence na Rallye Dakar 2020.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dream Team, tak by se jednoduše dalo nazvat spojení těchto dvou špičkových českých jezdců. Soukromá stáj MP-Sports patřící českému rallyovému jezdci Martinu Prokopovi se vydá v lednu již na svůj čtrvtý Dakar s vlastními vozy.

 

Stejně jako v minulém roce uvidíme pod hlavičkou tohoto týmu dvě auta. První auto připadne již nejlepšímu českému jezdci na Rallye Dakar, Martinu Prokopovi, který skončil na loňském Dakaru na fantastickém 6. místě mezi továrnami, jakou jsou týmy Mini, Peugeot a Toyota.  

 

Prokopa na příštím Dakaru, ale nebude navigovat jeho dlouholetý kamarád a navigátor Jan Tománek, který se po nehodě v Maroku ještě necítí zcela v pořádku a doba jeho rekonvalescence potrvá zhruba půl roku. Na jeho místo tak usedne Viktor Chytka, který se letos s Prokopem již představil na jednom závodě v Dubaji. "Máme za sebou nepovedený konec sezony, po němž se hodně spekulovalo, jestli se nám podaří na Dakaru vůbec startovat. Byla to jedna z nejtěžších havárií v mé kariéře a chvíle, na které bych jednou rád zapomněl," řekl Prokop.

 

Druhé auto bude řídit Martin Kolomý, který tak přesedlá z 10-ti tunového monstra do kategorie osobních automobilů. Závodění s osobním autem bude pro Kolomého zcela nové, a tak si žádné velké cíle před Dakarem 2020 nedává a jede si závod užít a snažit se jet co nejblíže Prokopovi, tak aby mu v případě nějakého problému byl k dispozici. Navigovat bude Kolomého jeho parťák z bývalého týmu Buggyry Jiří Stross."Už krátce po minulém Dakaru jsem věděl, že žádnou další etapu s bývalým týmem nepojedu. Naše situace byla komplikovaná, ale jsem rád, že jsem mohl přestoupit k Martinovi," řekl Kolomý.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: MP-Sports

15.11.2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.