09.12.2019
Tradiční předsezónní závod ve Velké Británií letos nese název ASHBROOK Congleton – Hazport – Tysers Hawkstone International. Termín závodu je naplánovaný na 9. února 2020, ale už nyní jsou známa některá jména účastníků závodu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Již před časem byla potvrzena účast holandského rychlíka Jeffryho Herlingse. Mistr světa MX2 a MXGP, který závodí v továrním týmu Red Bull KTM, je obrovským fanouškem závodní trati Hawkstone Park a pořadatelé jsou nadšeni, že právě Jeffrey bude stát na startu únorového závodu.

 

„Jsme velice potěšeni, že se Jeffrey zúčastní našeho závodu v únoru. Když plánujete takovou akci, chcete tam dostat ty nejlepší jezdce na světě a myslím, že jsme získali na start nejrychlejšího jezdce světa! Vždy si udělá čas na fanoušky a jsem si jistý, že fanoušci budou jeho přítomností potěšeni. Je to skvělý začátek a brzy zveřejníme další jména účastníků,“ dodal Gary Ford.

 

Dalšími potvrzenými jezdci jsou synové několikanásobných mistrů světa. Účast na únorovém závodu potvrdilo belgické duo Liam Everts a Greg Smets. Je to tak poprvé od roku 2005, kdy na startu budou opět legendární jména Everts-Smets. Smets bude závodit ve třídě MX1. V nově vypsané třídě EMX125 se představý talentovaný Everts.

 

Dalším potvrzeným závodníkem je Glenn Coldenhoff, který se fanouškům poprvé představí na motocyklu GAS GAS, ještě před začátkem mistrovství světa. Coldenhoff zůstává ve stejném týmu, pouze tým změnil značku - ze satelitního týmu KTM se stal továrním týmem GAS GAS. Závodu se zúčastní i juniorský MX2 tým ve složení Jeremy Sydow a Simon Längenfelder.

 

Svou účast potvrdili i mladí jezdci z týmu Red Bull KTM Factory Racing. Na závodní trati se tak představí duo ze třídy MX2 - Tom Vialle a Rene Hofer.

 

Perfektní zprávou pro fanoušky českého JD GUNNEX KTM Racing Team je, že se závodu zúčastní stálice týmu ve třídě MX2 Slovák Richard Šikyňa. Ve třídě MXGP poměří síly s nejsilnějšími i nováček týmu Adam Sterry.

 

Tovární tým MX2 Factory Yamaha, dříve známý, jako Kemea Yamaha, potvrdil účast jezdců ve třídě MX2. Stálice Jago Geerts a Ben Watson tak budou dalšími závodniky, kteří se závodu zúčastní.

 

Z továrního týmu Rockstar Energy Husqvarna se představí fanouškům Jed Beaton i Thomas Kjer Olsen.

 

Mezi další účastníky závodu bude patřit Shaun Simpson, Thomas CovingtonCalvin VlaanderenMathys Boisrame, Mikkel Haarup, Roan van de Moosdijk, Harri Kullas a spousty dalších.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Gatedrop.com

Foto: Liam Everts, Doma MAX, MPS Images

19.11.2019 - edit 9.12.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.