21.11.2019
Francouzská automobilka včera vydala mimořádnou novinku, a to, že s okamžitou platností ukončuje svůj program v mistrovství světa WRC.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Citroën tak reaguje na odchod svých dvou jezdců ze sezóny 2019, Francouze Sebastiana Ogiera a Fina Esapekka Lappiho. Ogier přišel k Citroënu před sezónou 2019 od britského M-Sportu, který závodí s polotovárním Fordem. Francouz i přes to získal v tomto týmu dva tituly mistra světa. To samé si určitě sliboval od přestupu k francouzské automobilce, která má výrazně vyšší kapitál, než kterým disponuje zrovna M-Sport Ford.

 

„Citroën se rozhodl zrušit svůj WRC program na rok 2020, jelikož pro příští sezonu nemáme žádného prvotřídního jezdce,“ uvedl tým v prohlášení.

 

Ogier, který měl ještě pro příští sezónu platnou smlouvu u Citroënu odchází k továrnímu týmu TOYOTA GAZOO Racing WRC, kde se setká se svým bývalým týmovým kolegou z Volkswagenu Jari-Matti Latvalou.

 

Kam zamíří druhý pilot Citroënu Esapekka Lappi ještě není známo. Nejvíce se ovšem jeho jméno skloňuje právě s britským týmem M-Sport Ford.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: WRC.com
Foto: Fb Citroën

21.11.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.