27.11.2019
Při desátém ročníku Rally Tuscan Rewind, posledním závodě italského mistrovství v rally, se předvedl fanouškům i legendární Antonio Cairoli. Závod se konal na cestách v okolí vesničky Montalcino v provincii Siena.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Cairoli se na startu rally prezentoval s vozem Škoda Fabia R5 v barvách týmu PA Racing. Spolujezdkyní a navigátorkou mu byla Anna Tomasi. Cairoli je zkušeným závodníkem i na čtyřech kolech, což už několikrát předvedl při exhibičních nebo okruhových závodech. Do rally nastupoval s cílem nejrozumnějšího průběhu závodu, který mu umožní dojet v pořádku s autem do cíle i přes nepříznivé a zrádné podmínky, způsobené velkým deštěm před závodem.

 

Jeho vystoupení na divokou kartu bylo excelentní! I s malými zkušenostmi zajel celkové desáté místo, pouhé dvě sekundy za devátým. Během jednotlivých testů se pohyboval mezi nejlepšími jezdci. Chyby přišly během čtvrtého a šestého testu, kdy ztratil cenné sekundy v závodě a propadl se níže výsledky od pěti nejlepších.

 

„Pro mě to byl velice pozitivní závod. I přes to, že jsem udělal několik chyb kvůli nedostatku tréninku před závody, to byl fantastický zážitek. Čelil jsem skutečné rally, závodil jsem se skutečnými rally jezdci, na skvělém povrchu. Můj debut na šotolině nemohl vyjít lépe! Chtěl bych poděkovat všem mým sponzorům, organizátorům a mé posádce, že mi toto dobrodružství umožnili,“ dodal bezprostředně po závodě Cairoli.

 

Celkové výsledky

1. Basso/ Granai ŠKODA FABIA R5 1: 14: 44, 3
2. Crugnola/ Ometto VW POLO R5 11. 5
3. Andreucci/ Briani PEUGEOT 208 T16  47, 5

4. Travaglia/ Gelli ŠKODA FABIA R5 1: 04, 0
5. Papadimitriou/ Harryman ŠKODA FABIA R5 EVO 1: 33, 4
6. Battistolli / Zanella ŠKODA FABIA R5 1: 38, 7
7. Taddei/ Gaspari HYUNDAI i20 R5 1: 41, 1
8. Costenaro/ Bardini ŠKODA FABIA R5 1: 54, 8
9. Consani/ Salmon ŠKODA FABIA R5 2: 56, 6
10. Cairoli/ Tomasi ŠKODA FABIA R5 2: 58, 8

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: MXLarge

Foto: Michele Elisei

27.11.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.