01.12.2019
Spekulace o odchodu Sebastiana Ogiere od Citroenu se potvrdili po Katalanské rally a závodník zamířil k tovární Toyotě. Odchod Ogiera znamenal dle značky důvod odchodu z MS. Z Toyoty naopak odchází mistr světa Ott Tänak a míří k Hyundai.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tovární tým Toyota GAZOO Racing WRC potvrdil jezdecké složení pro sezónu 2020. Za japonský tým budou v příští sezóně závodit šestinásobný mistr světa Sebastian Ogier z Francie, pro kterého to bude určitě velká výzva a bude chtít navázat na svoje tituly z minulých let.

 

Dalšími dvěma jezdci, kteří usednou za volant Toyoty, bude Brit Elfyn Evans, který letos závodil u britského M-Sportu s Fordem. Novicem v kategorii WRC a u továrního týmu bude mistr světa z roku 2019 ve WRC2 PRO Kalle Rovanperä, který letos jezdil za tovární tým Škoda Motorsport.

 

Sebastian Ogier podepsal smlouvu pouze na jeden rok (po sezóně 2020 by chtěl odejít do sportovního „důchodu“), Evans a Rovaperä mají smlouvy na dvě sezóny.

 

U Toyoty tak skončili vedle Tänaka i Fin Jarri-Matti Latvala a Brit Kris Meeke.

 

"Víme, jak silný Sébastien je a všichni se těšíme na spolupráci s ním i s Julienem (Igrassiou - spolujezdcem). Myslím si, že to, že jsme schopni získat pilota takových kvalit, říká hodně o tom, čeho jsme v tak krátkém čase s týmem dosáhli," uvedl šéf týmu Tommi Mäkinen.

 

Ogier, který letos skončil v MS třetí, se zástupci Toyoty jednal již v roce 2016. "Tehdy se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Teď jsem nadšený, že mohu začít spolupracovat s tak ikonickou značkou, jako je Toyota, a mým dětským idolem Tommim Mäkinenem," řekl Ogier.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: WRC.com
Foto: Toyota GAZOO Racing WRC

1.12.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.