02.12.2019
Dakarský tým Orion – Moto Racing Group představil ve čtvrtek 28. listopadu, v prostorách dílen partnera Sherlog, své jezdecké složení pro nadcházející Dakar 2020. Kdo pojede za český tým? Proč se Dakaru nezúčastní Ollie Roučková? A kdo je novými členy týmu? Informace a fotogalerii z tiskové konference najdete níže.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na tiskovou konferenci dorazili, kromě novinářů, i závodníci z jiných disciplín. Mezi návštěvníky nechyběl roadracingový závodník Kamil Holán, matador českého motocrossu Petr Bartoš a jezdec evropské série Nascar Martin Doubek.

 

Po úvodním proslovu, poděkování a představení partnerů, manager týmu Ervín Krajčovič představil nového generálního partnera týmu, kterého tým získal po šesti letech. Hlavním partnerem týmu se stává firma Orion – domácí potřeby.

 

„Po šesti letech jsme získali partnera – firmu Orion. Se kterými jsme nejenom byli soupeři v motocrossu, jsme dlouholetí kamarádi, ale jsem rád, že je tím partnerem právě firma Orion, v čele s majitelem panem Doubkem. Rally ho oslovila, dal nám tu důvěru, že jsme spojili síly, takže vlastně Orion se prezentuje nejen na motocrossu, ale i v rally. Za což mu před všemi děkuji,“ zmínil se na tiskové konferenci Ervín Krajčovič o novém partnerovi týmu.

 

Milan Engel, již zkušený motocyklový závodník, byl prvním členem týmu, který se ujal slova. Na loňském Dakaru skončil celkově patnáctý a nové působiště v dunách Saudské Arábii by mu mohlo svědčit.

 

„Tak samozřejmě to je úplně něco nového, nikdo tam nezávodil, ani fabrika neví, jaké tam jsou povrchy a co od toho čekat. Takže jsem rád, že to bude trošku vyrovnanější, ta konkurence. Ale ta Jižní Amerika měla taky něco do sebe, hlavně tam byl klid, byli tam lidi, kteří fandili u té tratě, myslím si, že v Saudské Arábii nebude vůbec nikdo na těch dunách a nikdo nebude fandit,“ zmínil se Engel o novém působišti Dakaru a fanoušcích.

 

Jako další se představil jezdec, který je velkým aspirantem na umístění v TOP 3. Tomáš Kubiena je tím, kdo dostal od týmu důvěru a bude reprezentovat Českou republiku ve třídě čtyřkolek.

 

„Mně to problém nedělá, já pod tlakem pracuji celý život, takže se toho nebojím, těchto vyřčených slov. Nicméně, já si myslím, že těch neznámých, které nás čekají v Saudské Arábii je hodně, je to pro všechny nový. Já si myslím, že pro naši kategorii čtyřkolek je to dobrý krok, protože ve čtyřkolkách jelo nejvíc Jihoameričanů. Ta jejich výhoda teď bude úplně jiná, bude to vyrovnanější. Přes rok tam mohli závodit a poznat terény, tak byli daleko připravenější a taky se jich letos přihlásilo daleko méně. Bude tam daleko více Evropanů a to si myslím, že pro nás Evropany je výzva, abychom se snažili o nějaký výsledek, “ komentoval Tomáš Kubiena své možnosti na Dakaru.

 

V letošním roce se k týmu připojil i úspěšný motocrossový závodník Martin Michek. Martin udělal, během krátké doby obrovský pokrok v dálkových soutěžích, jelikož je bojovníkem a má obrovskou motivaci.

 

„Co tě to prosím tě popadlo?“zněla otázka moderátora na Martina Michka. „Tak určitě, já si už dlouho hraju s tou myšlenkou, protože Dakar a celkově tenhle závod táhne největší počet lidí, největší počet fanoušků, je to největší motoristická akce. Já jsem motorkář, srdcem závodník, a tahle akce mě prostě přitahuje, čím dál tím víc. Po celou tu dobu, co jsme si s tou myšlenkou hráli. Čím blíž jsem té myšlence byl, tím více jsem to chtěl, takže dneska sedím tady, díky Orion – Moto Racing Group společně s Autoklubem ČR a partnery můžu tady být a odjet v roce 2020 do Saudské Arábie na Dakar a poprat se o to, co budu nejvíc moct. “

 

Nejsmutnější týmovou dvojicí je duo Ollie Roučková a Daniel Zelenka, kteří věnovali veškeré úsilí, čas a finance k tomu, aby se naplno připravili a mohli se zúčastnit nejtěžšího závodu na světě ve třídě SxS. Jejich start byl však zakázán z důvodu sponzora. Hlavním sponzorem Ollie Roučkové je totiž firma PENTHOUSE, která je v Saudské Arábii zakázána.

 

Překvapením pro všechny bylo, že se dalším, novým členem týmu stala legenda automobilového sportu Václav Fejfar. Naplno se stává členem týmu a testovacím jezdcem, dle plánu by se měl zúčastnit Dakaru 2021 ve třídě side-by-side.

 

Text a foto: Pavel Horák

2.12.2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.