10.12.2019
Francouzský jezdec, který v letošní sezóně odešel od továrního týmu KTM, bude od příštího roku jezdit v královské kubatuře MotoGP za tým Real Avintia Racing Team.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Zarco, který před touto sezónou podepsal smlouvu u tovární KTM, a následně odjel poslední tři závody v týmu LCR Honda, nahradí ve španělské stáji českého jezdce Karla Abrahama. Brněnský jezdec, kterému byla po letošní sezóně ukončena smlouva, tak ukončil svoje působení v mistrovství světa silničních motocyklů.

 

Johann Zarco, dvojnásobný mistr světa kategorie Moto2, podepsal smlouvu přímo s tovární Ducati. Španělský tým se tak stává satelitním týmem Ducati pro sezónu 2020. Ducati pošle do Avintie i své techniky z Boloně a udělá vše pro úspěch tohoto týmu.

 

„Jsem velmi rád, že mohu oficiálně oznámit svůj podpis s Ducati pro sezonu 2020 v kategorii MotoGP v Reale Avintia Racing Teamu. Můj levý kotník se dobře zotavuje, nyní si mohu užívat zimního odpočinku s rodinou a velmi brzy se opět vrátím k tréninku.“ uvedl Zarco.

 

Šéf stáje Raúl Romero dodal: „Jsem opravdu šťastný a nadšený z příchodu tak velkého jezdce, jakým je Johann Zarco, do našeho týmu v rukou Ducati. Po prodloužení smlouvy se společností z Borgo Panigale, to dále posiluje růst týmu, přičemž došlo ke skoku v kvalitě materiálu, když se tým stal satelitní formací. Celý tento balíček umožní, aby se naše úsilí v posledních letech odrazilo na závodní dráze. Doufáme, že Johann a Tito budou pravidelně vidět v první desítce a brzy se staneme předním týmem. Nakonec děkuji všem našim sponzorům za podporu v posledních letech, bez které by to nebylo možné.“

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP.com
Foto: FB Johann Zarco

10.12.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.