11.12.2019
V zimní přestávce je u sajdkárkrosařů živo nejen v posilovnách a garážích, ale také na poli vyjednávání o složení posádky a týmu na novou sezonu. Aktuálně s novinkou přichází letošní 16. tým z MMČR side Jaroslava Pokorného.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Po třech letech a dvou sezónách v MMČR side se naše cesty v dobrém rozcházejí. Rozhodně ale nekončíme! Do příští sezóny MMČR nastoupí Jarda společně s Davidem Šárkou a Lukáš bude nejspíše pokračovat v Přeboru ČR,“ se dozvídáme z oficiální zprávy ze stránek týmu Pokorný-Čiko.

Změnu ve složení posádky nám potvrdil i sám pilot. „Ano, je to definitivni, že v sezoně 2020 budu startovat s Davidem Šárkou,“ říká Jaroslav Pokorný. Dále i vysvětluje volbu nového spolujezdce: „Startovali jsme spolu v roce 2013 a pak jsme se rozešli, protože David chtěl závodit se svým bráchou Filipem. Nyní jsme se dali znovu dohromady, protože se známe řadu let a Lukášovi Čikovi jsem chtěl poskytnout vice času na zotaveni.“Po sedmi letech tak staronová dvojice Pokorný-Šárka bude chtít znovu navázat na dřívější spolupráci a zakotvit v horních patrech první desitky. Jaroslav Pokorný se bude snažit překonat svá nejlepší umístění v MMČR side, kdy dvakrát skončil na 8. místě v republice, a to v sezonách 2015 a 2018.

Při té poslední mu dělal spolujezdce výše zmíněný Lukáš Čiko. S ním do předminulé sezony seriálu MMČR side vletěl jako svěží vítr. Bohužel letos jejich snažení poznamenal ošklivý karambol na závodě českých družstev v Dalečíně, který odnesl Lukáš s vážnějším zraněním.


Za redakci Motolevel.com přejeme jezdcům ze Sedlčanska mnoho štěstí!Připravil: Josef Hejnal
11.12.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.