14.12.2019
Po zveřejnění termínové listiny MS side se již dali do skládání svých kalendářů i činovníci národních federací, které pořádají šampionáty v sajdkárkrosu ve své zemi. Aktuálně vyšla předběžná podoba Mezinárodního mistrovství Německa v roce 2020! Podívejte se, jak se za českými hranicemi pojede!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V Německu sestavili celkem 10 zastávek. Svůj šampionát započnou již na konci března 2020 v německém Schnaitheim a následně budou pokračovat až do začátku října, kdy v německém Jaueru vyvrcholí boj o německý titul. Prakticky v každém měsíci od března do října plánují nějaký závod.

Účast na německém šampionátu je už delší dobu prestižní záležitostí, kde startují i zahraniční posádky a esa z MS. Také je velmi oblíben u českých posádek, kteří využívají relativní dálkové blizkosti a německých závodů se úspěšně zúčastňují.

V minulém roce se výraznou stopou zapsala mezi německé fans česká posádká Kolenčík-Hejhal, která absolvovala celý seriál a nakonec suverénně dokráčela pro titul mistra Německa! Získala ho jako vůbec první česká posádka v historii!

Letos Kolenčíka s Hejhalem čeká jeho obhájení. Nyní se podívejme, kde se příští rok německý mistrák uskuteční!

(joh)
Foto: Ivana Duchoslavová, Jens Körner

14.12.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.