16.12.2019
Tým YART Yamaha bral vítězství ve druhém podniku před druhým týmem Honda Asia-Dream Racing with Showa a před třetím BMW Motorrad World Endurance. Osmihodinovce v Sepangu nepřálo počasí a pořadatelé byli nuceni zkrátit jeho délku. I přes zkrácení závodu byly závody velice napínavé.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Se svými zážitky a pocity se pochlubil i Karel Hanika:

„Ahoj všichni,

 

tak mám za sebou historicky první 8H Sepang, která byla defakto 3H, a ať už se to týmu povedlo jakýmkoli způsobem, tak jsme vyhráli!

 

Je to neskutečný pocit, po 3letech s týmem Mercury Racing BMW, kdy jsem vždycky přispěl největším dílem já, a několikrát nám uteklo pódium o vlásek. Teď byla situace taková, že podmínky a zkrácení závodu nahrály tomu, že ani já ani Broc Parkes jsme do závodu nezasáhli, a skvělou jízdou vyhrál závod pro můj tým Yamaha Austria Racing Team Niccolò Canepa. Odvedl neskutečnou práci, měl to hodně těžké, ale dal to. Samozřejmě jsem závodník, a radši bych závodil, ale v tuhle situaci bylo nejlepší pro tým, aby Niccolo zůstal na trati. Tohle není soutěž jednotlivců, ale týmu, a znovu opakuji, že pro tým to bylo nejlepší takhle. I když jsem měl jet po Niccolovi, byl jsem připraven a šéf týmu se ho ve velmi krátké době na rozhodování zeptal, jestli jede nebo ne. Nejdřív řekl, že pojedu já, pak si to na poslední chvíli rozmyslel a rozhodl se pokračovat. Myslím, že udělal správně, protože ani já, ani Broc jsme nevěděli jakáje situace na trati, a chvíli by nám trvalo, nežbychom se dostali do tempa. A navíc si myslím, že tak rychle jako Niccolo bychom nejeli, nějaká ta vteřinka navíc by tam nejspíš určitě byla.

 

Vážím si toho, že jsem mohl být součástí týmu, a už jen za důvěrum která mi byla svěřena, že kdyby se jela klasická 8H tak jsem měl jet tři stinty po Niccolovi.

 

Jedna věc je ale jistá. Historie se neptá, a vítězství mě ani týmu už nikdo nevezme.

 

Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou práci, týmu Yamaha MACO Racing Team a Martin Maco Kuzma za možnost jet závod s továrním týmem Yamaha, rodině Vlad'ce Hanikové, Nicole Hanikové, Karolíně Matušové, Viktoru Nossovi, všem sponzorům - 4SR - For Street Racing, Gaerne, Yamaha Racing,  Bridgestone Moto a všem fanouškům za obrovskou podporu.

 

Díky všem.Tohle vítězství věnuji svému tátovi!“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: Karel Hanika, Yamaha Austria Racing

16.12.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.