19.12.2019
Tovární tým Škoda Motorsport končí v kolotoči mistrovství světa v rallye, přestože byl pro ni rok 2019 nejvydařenějším v její dosavadní historii.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jezdci, kteří závodili za tovární tým boleslavské automobilky od roku 2016, dokázali opanovat šampionát mistrovství světa ve třídě WRC2 čtyřikrát po sobě. Mezi jezdce, kteří získali v kategorii WRC2 titul mistra světa se Škodou Fabií R5 se řadí i český jezdec Jan Kopecký.

 

Nejhlavnějším důvodem, kvůli kterému odchází tovární tým Škoda Motorsport z mistrovství světa, je strategie Volkswagenu. Volkswagen vlastní svoje vozy Polo R5, které v této kategorii soutěží a dá se tak říci, že jedna „automobilka“ soutěží se dvěma značkami v jedné třídě.

 

„Příští rok s účastí týmu Škoda Motorsport v mistrovství světa, tak jak ji fanoušci znají v posledních sezonách, nepočítáme,"řekl Michal Hrabánek, šéf mladoboleslavského továrního týmu.

 

Škodovka i tak ale z mistrovství světa WRC2 nezmizí. Bude se starat o zákaznické týmy, a to jak veškerým zabezpečením náhradních dílů, tak i vylepšením auta, na kterém bude usilovně pracovat.
„Pokud někdo pojede se škodovkou ve světovém šampionátu, tak to bude někdo ze zákazníků," doplnil ještě Hrabánek.Čeští fanoušci ovšem nepřijdou ani o svého nejlepšího, současného, jezdce rallye Jana Kopeckého. Budou ho moci vídat se Škodou Fabia R5 Evo v rámci tuzemského šampionátu„Domácí mistrovství by měl jet tak, jako to známe z minulých let. Tovární auto s továrním pilotem na tratích v Česku chybět nebude," pronesl Hrabánek.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: Škoda Motorpsort
Foto: FB Škoda Motorsport
19.12.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.