27.12.2019
Italskému závodníkovi, který se narodil v malebném městečku Urbino, vyprší po sezóně 2020 smlouva u továrního týmu Monster Energy Yamaha.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sám Valentino Rossi, kterému se příliš letošní sezóna nevyvedla a skončil, až na celkovém 7. místě se ziskem 174 bodů, řekl po skončení letošního ročníku, že jeho budoucnost v seriálu MotoGP závisí na mnoha aspektech. Největším problémem Itala byla letos konkurenceschopnost, protože se při mnoha závodech trápil s přilnavostí svého zadního kola.

 

Rossi i díky tomuto problému z letošní sezóny udělal před sezónou následující pár změn. Největší novinkou u tohoto závodníka je ta, že začal spolupracovat s novým šéfmechanikem Davidem Munozem. Podle slov Rossiho dopadly dobře i předsezónní testy ve Valencii a v Jerezu, které jezdci absolvovali těsně po skončení minulého ročníku.

 

„David je o generaci mladší, což je pro mne zajímavé. Líbí se mi jeho styl práce, ale potřebuje více času, aby porozuměl tomu, jak funguje naše motorka a jak jsem zvyklý pracovat já. První dva testy ve Valencii a Jerezu byly ale pro celý náš tým pozitivní. Prvním pozitivním bodem byl David a pak také nová motorka, ze které jsem měl opravdu dobrý pocit. Stále tam jsou ještě nějaké problémy, ale musíme je řešit krok za krokem. Zatím to nevypadá špatně, ale máme před sebou ještě spoustu práce,“ řekl Valentino Rossi

 

Zda-li bude Rossi pokračovat i v sezóně 2021 by mělo být jasno do jeho domácího závodu, který se pojede 31.5. na okruhu v italském Muggelu. Podle bývalého rider coache Luca Cadalory má Rossi chuť pokračovat i v dalších sezónách Mistrovství světa. „Myslím si, že má velmi dobrý základ a v sezoně 2020 by měl být konkurenceschopnější než doposud. Pokračování jeho kariéry závisí na výsledcích. Počítám s tím, že 2020 bude z jeho pohledu velmi důležitý rok. Já osobně si ale myslím, že má chuť pokračovat v závodění i po tomto roce a proto sám dobře ví, že musí být v úvodu sezony 2020 konkurenceschopný,“ řekl Luca Cadalora.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: Motogp.com
Foto: FB Valentino Rossi VR46 Official
27.12.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.