03.01.2020
Tovární tým M-Sport Ford představil včera jezdecké složení pro příští sezónu v nejprestižnějším seriálu Mistrovství světa WRC.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Za volantem speciálu Ford Fiesta WRC se v příštím roce představí hned trojice jezdců. Jak je dobře známo, tak po skončení továrního týmu Citröenu si hledal nové angažmá finský pilot Esapekka Lappi, který našel své nové působiště právě u tohoto britského týmu. Druhým finským jezdcem, který se představí u M-Sportu je Teemu Suninen. Suninen závodil v tomto týmu již letos. Třetím závodníkem bude Gus Greensmith. Tento nováček odjede 9 ze 13 podniků letošní sezóny a vynechá Švédsko, Keňu, Nový Zelánd a Japonsko.

 

Richard Millener šéf týmu uvedl"V této sestavě je velký potenciál a my chceme bojovat o nejvyšší příčky. Naším cílem je jednoznačně nějakou soutěž vyhrát a myslím, že na to máme šance na každé soutěži. Esapekka už ví, jaké je to vyhrát, navíc loni skončil třikrát druhý. Už se těším, co předvede s Fiestou. Hodně lidí také čeká, co předvede Teemu. Nebyl bych překvapen, kdyby na několika soutěžích jel o nejvyšší příčky. Gus se loni velmi dobře uvedl a neustále se zlepšoval. Tento rok pro něj  bude o učení, ale vím dobře, že i on se chce ukázat."

 

"Už se těším na nové dobrodružství a jsem zvědavý, čeho budeme schopni dosáhnout. M-Sport má ten pravý zápal do rally a na trhu bylo hodně dobrých jezdců, takže jsem rád, že si vybrali nás. Tento týden jsme začali testovat. Když jsem naposledy jezdil s Fordem, tak jsme měli úspěchy. Snad to bude pokračovat i letos."dodal finský jezdec Esapekka Lappi.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: M-Sport Ford
3.1.2020

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.