10.01.2020
Australan Jett Lawrence má za sebou AMA SX debut, který si načasoval do Anaheimu 1. Bohužel to pro něj nebyla zrovna dobrá zkušenost. Zdá se, že otrava jídlem zhatila vše, co dal do přípravy na tento výjimečný víkend. V pátek musel dokonce obětovat novinářský den, ale i když mu bylo pořádně ouvej, nakonec to dotáhl na deváté místo v cíli a zůstal nezraněný. Takže se to dá považovat za dobrý debutový výsledek a začátek SX indoorové kariéry. Jak se teď cítí? Přečtěte si rozhovor s ním, který udělali hoši z MX Vice přímo v sobotu v noci na Angel stadionu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

MX Vice: Do závodů jsi nastoupil s otravou jídlem. To zní tedy hodně drsně a je super, že jsi pořád nastoupil, dokázal zajet deváté místo a hlavně ses nezranil. Nic vážného se nestalo. Nasbíral jsi první body a můžeš pokročit vpřed. 


Jett Lawrence:
 Anaheim pro mě byl opravdu dost nepříjemný. Měl jsem křeče v břiše a párkrát jsem doslova sprintoval na záchod. Tohle byla podle mě opravdu nejtěžší část. Nicméně teď už aspoň trošku vím, jak na tom jsem a věřím, že se už budu jen zlepšovat a pomalu se budu posunovat po žebříku výš a výš. Doufejme, že má snaha bude v závěru sezóny proměněná pódiovými výsledky, výhrami a souboji s těmi nejlepšími borci na špici. Měl jsem velké štěstí.  

V tréninku jsem párkrát upadl, ale nic extra se nestalo. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Ale uvidíme, jak se budu cítit zítra. Mám takové tušení, že mě bude bolet celý člověk. Musíme počkat a uvidíme. Jsem spokojený s tím, jak jsem se uvedl. Samozřejmě jako každý závodník nejsem nikdy zcela spokojený s výsledkem, dokud nevyhraju. Budu to dál zkoušet a držet hlavu vztyčenou, až půjdu na další start. Pokusím se frustraci z Anaheimu využít coby motivační nástroj, který mi umožní zůstat zcela koncentrovaný před dalším závodem. Chci být opravdu lepší a lepší. 
 

MX Vice: Tušíš, co jsi snědl, že sis přivodil otravu jídlem?  

JL:
Ve čtvrtek v noci jsem jedl ve fastfoodu Chic-fil-A. Vraceli jsme se z televize FOX, kde jsem byl hostem "Real Talk 447" podcast a vracel jsem se zpět z JJ O'Mara. Na pumpě jsme dostali hlad, a tak jsme se rozhodli pro Chic-fil-A. Tohle rozhodnutí najíst se tam pro mě skončilo ranním probuzením, kdy jsem zvracel a měl průjem. Dost blbá situace, ale je to tak, jak to je, i když mě to samozřejmě štve. Aspoň už je to za námi. 


MX Vice: Přinesl Tvůj první supercross nějaké překvapení? Z dálky to vypadalo, že jsi byl celou dobu v pohodě do té míry, že ses snažil zvládnout svoji zdravotní situaci. Vůbec to nevypadalo, že by sis chtěl nechat přerůst tuhle negativní událost přes hlavu. 

JL:
Především jsem se pokoušel užít si to. Spal jsem maximálně sedm hodin a cítím se neskutečně vyčerpaný. Skoro nic jsem během závodního dne nesnědl. Vystačil jsem si s půlkou misky s těstovinami a dvěma kousnutími do müsli tyčinky. Vypil jsem čtyři lahve vody s elektrolyty a bral jsem tabletky, které mi pomáhaly vypořádat se s průjmem. Takže se to na mě opravdu podepsalo. Nezbývá mi než věřit, že se mi podaří prospat celou noc a nebudu běhat na záchod. 

MX Vice: A1 trať byla hodně přísná. Dlouhá série whoops (roleta), z níž jsi při tréninku vyletěl a upadl. 

JL:
Na tom se shodneme. Whoopes byly trošku odlišné, protože byly opravdu hodně rychlé, ale přitom hodně blízko u sebe, takže jsi mohl některý hrb snadno přeskočit. Já jsem bohužel vypustil hned několik z nich a solidně jsem si ustlal na zádech. Trať byla opravdu náročná. 

MX Vice: Jak se budeš posouvat seriálem... Věříš, že se Ti podaří obsadit pódium, vyhrát, nebo proště všechno dohromady? Nemáš žádné problémy se sebevědomím. Znáš svoje limity, víš, co dokážeš, takže už je jen na Tobě, abys to udělal. 

JL:
Přijde mi to stejné jako rok 2018 a série EMX. V první závodě jsem se nedokázal kvalifikovat a na konci sezóny jsem zajížděl výsledky 1-1. Takže doufejme, že se mi povede stejná věc i teď. Rozhodně mám dostatek talentu, dále skvělý tým, super motorku a báječného trenéra. Opravdu bych neměl zajíždět výsledky mimo TOP5, ale počkejme si a uvidíme. 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj: MXVice.com
Foto: archiv Jett Lawrence
10.01.2020 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.