26.01.2020
Na State Farm Stadium v Glendale, Arizona, se konal další díl oblíbeného seriálu Monster Energy Supercross 2020. Čtvrtý závod se jel poprvé ve formátu „Triple Crown“, kdy na jezdce obou kategorií čekají tři hlavní závody, ze kterého vzejdou jezdci na stupně vítězů.
motocrossMotocross

250SX WEST Main Event 1

Christian Craig byl prvním, kdo nejlépe odstartoval, ale v zápětí do něj narazil Austin Forkner a sjel z trati. Neupadl a do závodu se vrátil. Mimo trať se dostal i Justin Cooper, kterému trvalo několik kol, než se vrátil zpátky. Austin Forkner se ujal vedení, když se dostal před Alexe Martina. Za ním závodil Mosiman, Ferrandis, Martin a Craig. Největší boje o cenné pozice sváděli mezi sebou MosimanFerrandisem a jezdci za nimi si měnili pozice. Těsně před koncem se Craig dostal před Mosimana. Forkner vyhrál s náskokem necelých pěti sekund.

Pořadí v cíli: 1. Austin Forkner – 2. Dylan Ferrandis  - 3. Christian Craig

250SX WEST Main Event 2

Vedení se ujal Justin Cooper, kterého následoval Derek Drake, Michael Mosiman a Austin Forkner. Forkner se probojoval dopředu a Cooper mu usnadnil svým pádem, dostat se blíž vedení. Pád měl i Christian Craig, který zůstal pod motorkou, ze závodu odstoupil. Drake jezdil skvěle, rozjížďka mu sedla bravurně. První trojice sváděla nejvíc vypjaté bitvy a na trati bylo k vidění spousty předjížděcích manévrů.

Pořadí v cíli: 1. Austin Forkner – 2. Dylan Ferrandis – 3. Derek Drake

250SX WEST Main Event 3

Justin Cooper vypálil po startu vpřed a ujal se vedení. Za jeho zády byl Martin Castelo, Brandon Hartranft, Austin Forkner a Dylan Ferrandis. Castelo se začal propadávat dozadu, zatímco se Ferrandis dostával dopředu. Hartrantf se propadl na čtvrté místo a pátý závodil osamělý jezdec Jacob Hayes. Ze zadních příček se musel probojovávat Mosiman, který se musel spokojit se šestým místem. Čas na předjetí pátého závodníka mu již nevyšel. Cooper držel během celého závodu velký náskok.

Pořadí v cíli: 1. Justin Cooper – 2. Dylan Ferrandis – 3. Austin Forkner

Celkové pořadí: 1. Austin Forkner (1-1-3) – 2. Dylan Ferrandis (2-2-2) – 3. Michael Mosiman (4-4-6)

Průběžné pořadí 250SX WEST: 1. Justin Cooper – 2. Dylan Ferrnadis – 3. Brandon Hatranft

450SX Main Event 1

Poprvé se ujal vedení Zach Osborne, ale hned za ním byl Eli Tomac a Ken Roczen, kteří na něj tlačili, Osborne po kole upadl. V důsledku toho měl pád i Blake Baggett. Trať v Glenade naprosto sedla Malcolmu Stewartovi, který nepohyboval těsně za nejlepší trojicí. Roczen se snažil dostat před Tomaca, povedlo se mu to, když Eli udělal chybu na jednom ze skoků a začal si pomalu vytvářet náskok. Cianciarulo jezdil osamělý na třetím místě.

Pořadí v cíli: 1. Ken Roczen – 2. Eli Tomac – 3. Adam Cianciarulo

450SX Main Event 2

Po startu měl těžký pád Justin Bogle, který ihned skončil v péči lékařů a závod byl zastaven červenou vlajkou. Při opakovaném startu nejlépe odstartoval Ken Roczen, kterého následoval Cooper Webb a Aaron Plessinger. Po kole se začal Roczen vzdaloval a WebbCianciarulem bojovali o každou sekundu. Jezdci na dalších pozicích bojovali kolo na kolo. Cianciarulo během rozjížďky měl pád, ze kterého se celkem rychle zvedl a pokračoval. Roczen zvítězil o necelých 7 sekund.

Pořadí v cíli: 1. Ken Roczen – 2. Eli Tomac – 3. Jason Anderson

450SX Main Event 3

Martin Davalos do závodu skvěle odstartoval a bral holeshot. Průměrné starty měl Tomac i Roczen a pohybovali se tak kolem sedmé pozice. Po chvilce byl závod zastaven červenou vlajkou z důvodu střetu Jerryho Robina a Chrise Blose. Pád vypadal velice vážný, ale Blose se po chvilce vlastními silami dokázal postavit na nohy. Do opakované rozjížďky odstartoval nejlépe Roczen. Ve druhém kole do sebe zamotali motorky Osborne a Baggett a dlouhou dobu jim trvalo, než je rozdělili. Tomac se pohyboval na šestém místě a musel se rychle probojovat vpřed. Cianciarulo po větším pádu ze závodu odstoupil.

Pořadí v cíli: 1. Ken Roczen – 2. Jason Anderson – 3. Eli Tomac

Celkové pořadí: 1. Ken Roczen (1-1-1) – 2. Eli Tomac (2-2-3) – 3. Jason Anderson (5-3-2)

Průběžné pořadí 450SX: 1. Ken Roczen – 2. Eli Tomac – 3. Justin Barcia