26.01.2020
Letošní ročník Mistrovství světa v rallye odstartoval, jako každoročně na tratích Monackého knížectví. K největším aspirantům na vítězství patřili jezdci Toyoty a Hyundaie.
autaAuta

První letošní závod měřil celkových 304,28 kilometrů a převážně se odehrával na asfaltu, ledu a sněhu. Jedná se o jednu z nejnáročnějších tratí v seriálu, protože je velice zrádná na volbu pneumatik a psychiku jezdců.

O vítězství se v Rallye Monte Carlo přetahovala od začátku hned trojice jezdců - Neuville (Hyundai), Ogier a Evans (oba Toyota).

Nejrychlejšího času nakonec dosáhl belgický jezdec Thierry Neuville s Hyundaiem a ujal se tak průběžného vedení v šampionátu WRC. „Měli jsme poslední dny skvělý pocit a jeli si pro vítězství,“ řekl v cíli Neuville.

Zbylá dvě místa na stupních vítězů obsadili piloti Toyoty. Druhý skončil šestinásobný mistr světa Sebastian Ogier a pro třetí místo si dojel Elfyn Evans.

Ogier ke svému prvnímu umístění s Toyotou na stupních vítězů řekl: „Myslím, že pódium na začátek sezóny v novém týmu je dobrý výsledek. Ještě jsem nevyužil potenciál vozu.“