28.01.2020
Španělský motocyklový závodník Maverick Viňales bude i následující dvě sezóny startovat za tovární tým Monster Energy Yamaha MotoGP.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rodák ze španělského městečka Figueres závodí v Mistrovství světa silničních motocyklů již od sezóny 2011. Závodní kariéru začínal ještě v kategorii do 125 ccm, když závodil za tým americké celebrity Paris Hilton.

 

V letech 2012-2013 závodil již v nově zrozené kategorii Moto3, kde dokázal vybojovat zatím svůj jediný titul Mistra světa v roce 2013 za španělský tým „Team Calvo“.

 

V roce 2014 skončil na celkovém třetím místě v kategorii Moto2, v týmu Paginas Amarillas HP 40, který vlastní Sito Pons. Odtud následně přestoupil do nejprestižnější kubatury MotoGP.

 

V letech 2015-2016 závodil za tovární tým Suzuki ECSTAR a hned ve své premiérové sezóně dokázal vybojovat titul „Rookie of the year“ pro nejlepšího nováčka. Od sezóny 2017 závodí za tovární tým Yamahy, se kterým neustále bojuje o přední příčky celkového pořadí.

 

Maverick Viňales si váží prodloužení smlouvy s tovární Yamahou o další dva roky a je rád, že se tak stalo ještě před zahájením sezóny 2020 a bude mít klid na závodění v letošním roce.  

 

„Jsem nesmírně šťastný, protože se cítím, jako kdybych byl ve svém vlastním týmu. Tohle bude druhý rok s mým současným týmem a nyní se můžeme těšit na další dva roky. Jsem tak nadšený. Myslím, že pokud budeme tvrdě pracovat, směřujeme správným směrem. Pro mne bylo velmi důležité učinit toto oznámení před začátkem sezony, protože jsem vysoce motivovaný a chci se plně soustředit na sezonu 2020. Nechci trávit příliš mnoho času přemýšlením o budoucnosti. Nebyly důvody, proč nezůstat s Yamahou, protože se zde cítím, jako v rodině. Yamaha mi poskytuje velkou podporu a jak jsem řekl, mám „svůj vlastní tým“, což je něco, co opravdu potřebuji. Musíme pokračovat v práci a být velmi silní. Naším hlavním cílem je, jako vždy, být Mistrem světa a pokusit se na Yamahu znovu získat čestné číslo jedna. Budu se snažit co nejlépe. Určitě do toho dám vše, co musím, aby byl náš tým také pyšný. Chtěl bych poděkovat Yamaze za jejich víru ve mne. Hodně mi věří a já opravdu věřím v naše partnerství. Myslím, že společně se budeme velmi rychle zlepšovat. Nadále budeme naplno tlačit,“ řekl k prodloužení smlouvy Španěl.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP.com
Foto: FB Maverick Viňales
28.1.2020
 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.