28.01.2020
V české sajdkárkrosové komunitě se přes zimu asi nejvíce skloňovalo jméno několikanásobného vícemistra ČR a reprezentanta - Lukáše Černého ve spojení s novým spolujezdcem. Otázka, kdo s ním vytvoří posádku po odchodu Radka Musila, je nyní rozlousknuta. Do nové sezony vstoupí Lukáš Černý s německým spolujezdcem Michaelem Kloozem na WSP/Jawa!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Problém s pozicí spolujezdce u týmu Černého vyvstal po konci minulé sezony, když stávající, dlouholetý spolujezdec Radek Musil se rozhodl skončit se závodní kariérou v sajdkárkrosu. Následující hledání náhradníka se vyjasňovalo na konci podzimu, kdy se měnila situace týmů v zahraničí.

V Německu se náhle uvolnil mitfára Michael Klooz. „Ukončil tříletou spolupráci se svým německým jezdcem, všiml jsem si toho na jeho FB profilu a zkusil mu napsat. Jelikož celkem sleduji ostatní týmy v mistrovství světa, věděl jsem o něm již delší dobu,“ vysvětloval nám Lukáš Černý. Dlouholetá spoluprace Sieber-Klooz skutečně končila, což nám potvrzoval i Michael: „V říjnu jsem se setkal s mým kamarádem a řidičem z posledních dvou let, Christianem Sieberem. Po rozhovoru s ním jsme se v dobrém dohodli, že v sezóně 2020 spolu nepojedeme a každý půjde svou cestou. Když jsme zveřejnili prohlášení pro všechny sponzory a fanoušky, o několik hodin později se mi ozval Lukáš, jestli bych s ním nechtěl v této sezoně 2020 jet,“ líčil nám Michael Klooz.

Následně začala několikatýdenní vyjednávání. „Psali jsme si spolu několik týdnů. Následně jsme se domluvili na termínu prvního společného tréninku, který se uskutečnil v Jiníně. Po několika objetých kolech jsme oba měli dobrý pocit z jízdy. Večer jsme pak u nich dali večeři a následně rozhovor,“ poodkryl zákulisí Michael. Od té chvíle se začala tvořit nová dvojice.Konečná česko-německá dohoda byla ale stvrzena až po zveřejnění nového kalendáře seriálu MS sajdkár. „Lukáš mi volal, že může jet také německé mistrovství. Pro mě to bylo skvělé. Po menším setkání jsme se nakonec rozhodli, že spolu pojedeme! Opravdu se těším na tento rok. Mám také několik sponzorů, kteří zůstanou se mnou. Lukáš je navíc velmi zkušený jezdec a dříve udělal několik dobrých výsledků. S novým týmem mám větší motivaci dosáhnout dobrých výsledků. Nebude to snadné, ale zkusíme to nejlepší. Uvidíme, jak to půjde,“ řekl nám Michael Klooz.

Spolupráci s německým spolujezdcem si chválí také Lukáš Černý: „I když jsme toho na motorce spolu moc nenajeli, cením si hlavně snahy z jeho strany, která se v dnešní době již moc nevidí a díky které věřím, že případné nedostatky společně vyřešíme pro spokojenost na obou stranách.“

Oba jezdci jsou tak naplněni optimismem a nyní se věnují zejména fyzické přípravě, i když v týmu Černého se důraz klade také na inovace na motoru české značky JJD Jawa, na jejímž úspěšném vývoji se v minulém roce podepsal Martin Vrátný s Jakubem Göttingerem. „Přípravy jsou stejné jako v každém roce, více se ale zaměřujeme na změny v technice, na které navazujeme z úspěšného konce sezony 2019,“ nastínil nám Lukáš Černý.

V letošní sezoně se posádka Černý-Klooz chystá na český i německý šampionát a několik závodu MS sajdkár.


Za redakci Motolevel.com jim přejeme hodně štěstí, úspěchů a ať se spolupráce vydaří!(joh)
Foto: FB

28.1.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.