29.01.2020
Francouzský závodník, Fabio Quartararo, se příští sezónu připojí k týmu Yamaha Factory Racing MotoGP. Nováček roku 2019 se připojí k Maveriku Viňalesovi v letech 2021 a 2022.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Loňské výsledky ukázaly, že je Quartararo jedinečným talentem a budoucností závodů MotoGP. Dvacetiletý rodák z Nice získal ve své debutové sezóně sedm pódií – 5x druhé místo, 2x třetí místo. Všechna pódiová umístění získal, jako člen týmu PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team, který byl zbrusu novým satelitem Yamahy. Jeho mimořádné výkony mu přinesly celkové páté místo v hodnocení MotoGP.

 

V letošní sezóně 2020 bude opět jezdcem týmu PETRONAS Yamaha Sepang Racing, kde dokončí svůj dvouletý kontrakt. V této sezóně bude mít k dispozici motocykl YZR-M1 a také plnou podporu během sezóny i při přechodu do továrního týmu od Yamahy.

 

Fabio Quartararo #20

„Jsem potěšený tím, co dokázal můj manažer společně s YMC. Nebylo to lehké, ale teď mám jasný plán na další tři sezóny a jsem velice šťastný. Budu tvrdě pracovat, stejně jako loni a jsem nesmírně motivovaný k tomu dosáhnout skvělých výkonů. Myslím si, že zimní období je příliš dlouhý – jsem opravdu nadšený, že příští týden budu testovat v Sepangu, abych mohl jezdit na nové YZR-M1 a setkat se znovu s mým týmem. Chtěl bych poděkovat týmu YMC a PETRONAS Yamaha Sepang Racing, kteří mě podpořili v tom, být ve třídě MotoGP v roce 2019. V letošním roce udělám maximum pro to, abych nikoho nezklamal.“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: MotoGP

Foto: David Goldman

29.1.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.